Holland - PrantsusmaaFoto: AFP / Scanpix
26. märts 2016, 00:02

Prantsusmaa jalgpallikoondis alistas Amsterdamis ootamatult Johan Cruyffi mälestusmänguks kujunenud (Cruyff suri päev enne kohtumist - M.T.) maavõistluses 3:2 Hollandi rahvusesinduse.

Mängu sümboolseim ja südamlikem hetk leidis aset 14. minutil, mil mäng Cruyffi mälestuseks (nimelt see oli tema särginumber mängijana) peatati ja legend väärika aplausiga teele saadeti.

Cruyffi kurvastuseks oli Prantsusmaa jõudnud tolleks momendiks Antoine Griezmanni 6. ja Olivier Giroud 13. minuti väravatest 2:0 juhtima minna.

EMile mittesõitev Holland suutis Luuk de Jongi 47. ja Ibrahim Affelay 86. minuti tabamustest tabloole 2:2 viigi manada. Ent see jõudis seal särada vaid napid kaks minutit, sest kohtumise lõpptulemuse kallutas Prantsusmaa kasuks Blaise Matuidi.

Teistest EMile pääsenud koondistest käisid palliplatsil Slovakkia, kes tegi kodus väravateta viigi Lätiga ning Iirimaa alistas kodus Aston Villa kaitsja Ciaran Clarki väravast 1:0 Šveitsi.

Portugal kaotas Leirias toimunud maavõistluses 0:1 Bulgaariale. Seejuures eksis Cristiano Ronaldo 67. minutil penaltiga.