Käsipall

Põlva Serviti pääses Balti liiga finaalnelikusse! (4)

Õhtuleht.ee, 26. märts 2016 18:42
Põlva Serviti peatreener Kalmer MustingFoto: STANISLAV MOSHKOV
Käsipalli Balti liiga hooajal jääb pidada veel neli mängu ehk 16. ja 17. aprillil toimuv Final Four. Otsustavas veerandfinaalis alistas Põlva Serviti Leedu klubi Klaipeda Dragunase 28:25 (11:12) ja kindlustas nii ainsa Eesti meeskonnana pääsu finaalnelikusse.

Avakohtumine Klaipedas lõppes 27:27 viigiga ja võrdsete tiimide mäng toimus laupäevalgi Mesikäpa hallis. Kolmeminutilise väravateta alguse järel 0:2 taha jäänud Serviti tegi võimsa spurdi, viskas seitse vastuseta väravat, ent suutis järgmise 20 minutiga lisada vaid neli ning kaotas poolaja 11:12.

Samal teemal

"Algul läks kõik hästi toimima, meeskondlik kaitse pidas nagu plaanitud, viskasime mitmeid väravaid kiirrünnakutest," selgitas Serviti peatreener Kalmer Musting. "Mingi hetk aga hakkasime hirmus palju pallikaotusi ja muud tehnilist praaki tegema, õnneks ei suutnud vastane seda täielikult ära kasutada, ehkki sai ühega ette."

Teisel pooltunnil olid mõlemad meeskonnad vaheldumisi peal aga tosin minutit enne lõppu lipsas Serviti 23:21 ette ja enam edu käest ei andnud. Hoolimata pidevast vähemuses mängimisest viimastel minutitel sai Eesti meisterklubi 28:25 võidu ja koha finaalnelikusse.

Serviti ja kogu kohtumise parimana viskas Henri Sillaste 9 väravat. Kristjan Muuga, Raiko Rudissaar ja Henri Hiiend lisasid 4, Mario Karuse 3, Ardo Puna 2 ning Hendrik Varul ja Sergei Ljubtšenko 1 tabamuse. Dragunase ridades oli täpseim ukrainlasest leegionär Igor Kopišinski 7 väravaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee