Jäähoki

Siim Liiviku tõhus panus aitas Helsingi IFKi Soome kõrgliigas poolfinaali (2)

Toimetas Ott Järvela, 28. märts 2016, 20:09
28aastase Liiviku jaoks on HIFK kasvatajaklubi, kellega ta võitis 2011. aastal ka Soome meistritiitli.Foto: TEET MALSROOS
Eesti jäähokimängija Siim Liiviku koduklubi Helsingi IFK alistas Soome meistrivõistluste veerandfinaalseeria kuuendas mängus võõrsil 2:1 Lahti Pelicansi ja jõudis võitudega 4:2 poolfinaali.

Põhiturniiri võitja HIFK ja seal alles 9. koha saanud Pelicans, kes pidi veerandfinaali pääsemiseks läbima ka 1/8-finaali, pidasid maha igati võrdse seeria (mängude skoorid HIFKi poolt vaadatuna 5:1, 3:0, 2:4, 2:3, 2:1, 2:1).

Samuti nelja võiduni peetavas ja 1. aprillil algavas poolfinaalis kohtub HIFK põhiturniiri neljanda meeskonna, Jyväskylä JYPiga, kes alistas veerandfinaalis mängudega 4:2 SaiPa.

Eelmise aasta lõpus majandusraskustes Espoo Bluesist lahkunud ja HIFKiga liitunud Liivik veerandfinaalis resultatiivsuspunkte ei kogunud, ent pälvis kõigis kohtumistes vähemalt 10 minutit mänguaega ehk oli kindel põhimees.

27. aprill 2016, 13:57
HOKIMEHED LIIGUVAD: Rooba liitus Soome tipptiimiga, Liivik kolis Rootsi