28aastase Liiviku jaoks on HIFK kasvatajaklubi, kellega ta võitis 2011. aastal ka Soome meistritiitli.Foto: TEET MALSROOS
Jäähoki
28. märts 2016, 20:09

Siim Liiviku tõhus panus aitas Helsingi IFKi Soome kõrgliigas poolfinaali (2)

Eesti jäähokimängija Siim Liiviku koduklubi Helsingi IFK alistas Soome meistrivõistluste veerandfinaalseeria kuuendas mängus võõrsil 2:1 Lahti Pelicansi ja jõudis võitudega 4:2 poolfinaali.

Põhiturniiri võitja HIFK ja seal alles 9. koha saanud Pelicans, kes pidi veerandfinaali pääsemiseks läbima ka 1/8-finaali, pidasid maha igati võrdse seeria (mängude skoorid HIFKi poolt vaadatuna 5:1, 3:0, 2:4, 2:3, 2:1, 2:1).

Samuti nelja võiduni peetavas ja 1. aprillil algavas poolfinaalis kohtub HIFK põhiturniiri neljanda meeskonna, Jyväskylä JYPiga, kes alistas veerandfinaalis mängudega 4:2 SaiPa.

Eelmise aasta lõpus majandusraskustes Espoo Bluesist lahkunud ja HIFKiga liitunud Liivik veerandfinaalis resultatiivsuspunkte ei kogunud, ent pälvis kõigis kohtumistes vähemalt 10 minutit mänguaega ehk oli kindel põhimees.