NII SEE JUHTUS | Tartu Rock võitis, Eesti jalgpallikoondis kaotas (2)

Õhtuleht.ee, 29. märts 2016, 23:14
Kristjan Kanguri medalinäituse avamine Tags: KRISTJAN KANGURFoto: ALAR TRUU
Tartu Ülikool/Rocki kaunis võit Balti liiga finaalis ja Eesti jalgpallikoondise kukutanud kaunis karistuslöök - need olid teisipäevase spordipäeva märksõnad!

23:13
Selle uudisega soovime teile kõigile ka kauneid unenägusid! (Alar Truu)

20:50

Serbia lahkub Lillekülast rõõmsalt 1:0 võiduga, kuid eestlastel pole midagi häbeneda - Pehrssoni soovitud kokkumäng hakkab järjest enam toimima.

20:42

Värsket verd tuleb juurde - Gussev vahetab välja Zenjovi ja Sappinen saab Magnus Pehrssonilt juhtnöörid Antonovi vahetamiseks ehk reaalselt hakkame nüüd korralikult ründama! 10 minutit on aega!

20:39
20:38

81. minut - 0:1 Kolarov viib Serbia juhtima. Ei mingit juttu.

20:35

20:32

Selline protest läks lahti, aga Põhja-Iirimaa kohtunikud eesotsas ARnold Hunteriga otsustasid eestlaste kasuks.

20:31

SEGADUS MISSUGUNE - 72. minut - serblased asuvad juba tähistama, et Ivanovic lõi karistuslöögijärgses olukorras värava, aga kohtunikud vilistavad käega mängu ja eestlaste rõõmuks on tablool siiski 0:0.

20:28

69. minut - Vassiljev teenib ülimagusa koha pealt karistuslöögi, läheb ise seda andma, kuid mida ei tule - on ikka see va värav! Palli noolib ka Henri Anier, aga ei õnnestu see temalgi.

20:16

60. minut - Teniste saab juba varemküsitud vahetuse kätte, platsile jookseb Gert Kams

20:14
20:14

TARTU VÕIDAB 81:74!

20:12

56. minut -  Puri saab vägevalt vasakult äärelt Zenjovile palli värava alla, aga mees rapsib liialt ning kukub tugevasti õlale. Väike lamamispaus, aga ei midagi hullu.

20:09

Mihkel Aksalul on ka teisel poolajal tööd küllaga - esmalt tuleb tal tegeleda Milivojevici ohtliku löögiga, siis põrkub aga Baranovi löögist pall Tosici seljast Aksalu sülle!

20:09

REINAR! REINAR! REINAR! Hallik tabab 1:25 enne lõppu üliolulise kolmese ning Tartu läheb nelja punktiga juhtima 78:74!

20:06

Kaks minutit on jäänud ning Tartu fännid juba tõusevad, Rock ees 72:71. Gert Kullamäe võtab aja maha!

20:03

Tuletame meelde jalgpallisõprade tänaseid valikuvõimalusi!

20:02

4.20 on mängida ning Tartu on jäänud minimaalsesse kaotusseisu 67:68. Paksu pahandust teeb korvi all vastaste number 50 Assem Marei, kes on leedukate resultatiivseim 17 punktiga ning ta on korjanud juba üheksa lauapalli, millest viis on ründelauapalli.

20:01

2. poolaeg läks! Mõlemad meeskonnad tegid poolajal ak ühe vahetuse. Magnus Pehrsson asendab Ken Kallaste Sander Puriga ning Serbia toob platsile Uroš Sapjici, kes asendab Nikola Maksimovici.

19:52
VILLE ARIKE

Käib finaalile vääriline võitlus. Kui Rock teise poolaja alguses kiirelt 9 punktiga ette pääses, tekkis kerge lootus, et ehk õnnestub lahti rebida, kuid Šiauliai näitas, et kullamatšis niisama lihtsalt ei saa. Leedulased võitlevad lauas võimsalt ning kokkuvõttes säilitati selle perioodiga praktiliselt status quo.

Tartu Rock vs BC Šiauliai (Aldo Luud)
19:50

Pärast kolme veerandit juhib Tartu 59:56!

19:46

POOLAEG! Eesti on näidanud korralikku jalgpalli ning olnud piisavalt agressiivsed, serblased kahjuks niivõrd isukad kui nad peatreeneri jutu järgi pidid olema, pole aga olnud.

19:40

Viis minutit on mängitud ja Tartu juhib 50:44. Halb on Tartu viis meeskondlikku viga, leedukatel on üks!

19:39
19:37
Andmist on jalgpallimurul küllaga (Stanislav Moškov)
19:36

35. minut - nurgalööke andnud Artur Pikal täna vunki on ning serblastel oli tükk häda, et neid tõrjuda. Seis aga jätkuvalt 0:0.

19:32

Vägevat jalgpalli mängitakse täna mujalgi!

19:31
19:31

32. minut - eestlased on tõepoolest väge täis ning ka Teniste saab löögile, aga Stojkovic pole ka esimest korda Serbia väravasuul.

19:30

AKSALU ON MEES! Baranov kaotab palli ning Mitrovic saab osavalt löögile, kuid Aksalu tõrjub! Pudistab küll korra palli maha, aga järgmise serblase eest on see kaitstud.

Mihkel Aksalu (LAURA OKS)

19:28

Esimese poolaja statistikast natukene. Šiauliail on parem visketabavus (41% vs 38%) ning domineerivad lauas – 23 vs 16. Siiski Tartu juhib suuresti tänu külaliste üheksale pallikaotusele, ise on tehtud neli.

Tartu resultatiivseimad on Tanel Kurbas ja Janar Talts 11 punktiga, Reinar Hallikul on üheksa. Šiauliai suurim korvikütt 8 silmaga on olnud Cameron Ayers, Dudzinskil ja Giedraitisel on 7.

Tanel Kurbas vabaviskel (Aldo Luud)
19:27

27. minut. MILLINE TRAAGIKA! Esmalt teeb Pikk äärel etendust, et publik rõkkab ning seejärel tsenderdab Kostja otse Zenjovile sülle, aga niii napilt saab Stojkovic näpud vahele.

19:22
VILLE ARIKE

Nagu esimese veerandi järel soovitud, nii teisel perioodil ka läks. Hallik tõmbas oma kahe kolmese ja kolme vabaviskega võõrustajad käima ning teised jätkasid samas vaimus. Näiteks kahel korral järjest mängiti Talts niimoodi vabaks, et ta sai palli pealt suruda. Puudust tunneme ainult Soku ja Dorbeku punktidest, nad on kahe peale tabanud 8 viskest 1 ja toonud 2 punkti. Kokkuvõttes Rock võitis veerandaja 24:16 ning nüüd on ülesanne vaheajaga mitte kaotada keskendatust.

19:17

Esimene poolaeg on mängitud ning Tartu juhib 40:36!

19:13

OIOI - nii küll ei lähe, et kümmekond Serbia fänni karjuvad Srbija kõvemini kui jalgpallihaigla "Eesti! Eesti!" !

19:10

11. minut -Mitrovici otsitakse mitmel korral ning kui ta leitakse, ei jää tal löögijõust puudu. Meie õnneks on Aksalu aga omal kohal.

19:07

7. minut  - Artur Pika mahatõmbamisest teenitud karistuslöögile saab pea vahele Enar Jääger, aga mees teeb uperpalli ja pall lendab ka sihikust eemale.

19:06

3.55 on jäänud teist veerandit mängida ning Tartu on ühega taga -  31:32. Reinar Hallik ja Janar Talts on taaralinlasi mängus hoidnud - mõlema arvel üheksa punkti!

Reinar Hallik (Aldo Luud)

18:59
EESTi - SERBIA

LÄKS!

18:57

Kui Tartu tegi kolm pallikaotust esimeste minutitega ära, siis leedukad käivad mänguvahendiga väga hooletult ringi - 12. minutiks juba kaheksa pallikaotust, seis viigis 23:23!

18:54
VILLE ARIKE

Šiauliai on vähemalt esimese veerandaja põhjal kaitses tugevam meeskond kui Rocki poolfinaalivastane Valmiera. Tartlastel on viskele jõudmisega kõvasti tegemist ning endale mugavatelt kohtadelt on saadud teha minimaalselt viskeid. Kuid loodame, et kogemused aitavad Rockil vastase agressiivsuse ja tegutsemisega kohaneda ning järgmised veerandajad lõpevad juba positiivsete tulemustega.

18:51

Esimene veerand on läbi, Šiauliai juhib 20:16.

TÜ/Rock vs BC Šiauliai (Aldo Luud)

18:47

Kaks minutit on esimest veeranditmängida ning algus on olnud finaalile vääriline - kuigi ilusat korvpalli ei ole näinud, mõlemad meeskonnad on teinud kolm pallikaotust. Tartu on teinud juba viis võistkondliku viga, millest kaks on Kurbasel! Šiauliai juhib 18:13.

18:33

Kohe-kohe visatakse pall mängu!

Rocki algrivistus: Sokk, Dorbek, Talts, Kurbas, Petrukonis
BC Šiauliai: Scott, Ayers, Dudzinski, Giedraitis, Marei

18:24

Viie minuti pärast algab Tartu ülikooli spordihoones ajalooline Balti liiga finaalmäng Tartu Ülikool/Rocki ja BC Šiauliai vahel! Saal on rahvast täis, viimati oli spordihoones nii palju pealtvaatajaid ilmselt eelmise aasta korvpallifinaalide ajal.

Kuna Tartu pole sõitnud mitte ühtegi Leedu meeskonna poolehoidjat, saab Rockil olema väga suur koduväljakueelis! Vähemalt tiimide tutvustamiste ajal tegid Tartu fännid põrgulärmi!

18:23

Võimsalt Serbiale vastu! 🇪🇪⚽️ #eestijalgpall #football

A video posted by Merili Luuk (@merililuuk) on

18:11

Serbia alg11: Stojkovic; Kolarov, Rajkovic, Maksimovic, Ivanovic; Tošic, Milivojevic, Matic, Ljajic; Kostic ja Mitrovic.

Võrreldes kolmapäevase 0:1 kaotusmänguga Poolale on Serbia peatreener Radovan Curcic teinud vaid ühe vangerduse: ründaja Nikola Stojilkjovici asendab Aleksandar Mitrovic.

18:06
17:57

Veel jõuab Lillekülla!

17:56

15:01
DOPING

Bulgaaria kolmikhüppaja Gabriela Petrova, kes võitis mullu sise-EMilt hõbeda, jäi vahele meldooniumiga.

Gabriela Petrova. (PHIL NOBLE)
14:25
LASKESUUSATAMINE

Käesoleval hooajal panid oma juunioride vanuseklassi karjäärile punkti nii Meril Beilmann kui ka Tuuli Tomingas, kellest viimane lõpetas IBU juunioride karikasarja väga kõrgel 6. kohal. IBU juunioride karika sprindiarvestuses sai Tomingas aga lausa 3. koha.