Siim-Sander Vene viskas 19 punkti.Foto: zalgiris.lt
30. märts 2016, 09:12

Siim-Sander Vene tegi hooaja parima mängu ja aitas Žalgirise raske võiduni (1)

Leedu korvpalliliigas võitis liider Kaunase Žalgiris tabelis viimasel kohal asuva Alytuse Dzukija võõrsil 79:69, suure panuse edusse andis Siim-Sander Vene.

Kokku 19 minutit mänguaega saanud Vene oli väljakul terve viimase veerandaja, mille 20:10 võitmisega Kaunase klubi mängu saatuse otsustaski. Vene viskas seisult 68:65 Žalgirise kolm korvi järjest seisuks 75:69.

Eesti koondislane tabas väljakult kõik 9 (!) viset (8 kahest ja 1 kolmene) ning kerkis 19 punktiga omade parimaks. Seejuures eksis ta oma ainsal teenitud vabaviskel. Vene lisas ka 2 lauapalli, 1 korvisöödu, 1 vaheltlõike, 1 kulbi ja sai efektiivsusteguriks samuti meeskonna parima 23.

Žalgiris on 27 võidu ja 3 kaotusega Leedu liiga kindel liider, Lietuvos rytas jääb maha 3 võiduga.