Nico Rosberg Bahreini ringrajalFoto: Reuters/Scanpix
Õhtuleht.ee 1. aprill 2016 19:46
Vormel 1 hooaja teine etapp sõidetakse sel nädalvahetusel Bahreinis. Täna sõideti esimesed kaks vabatreeningut ja mõlemas näitas kiireimat aega Nico Rosberg.

Austraalias aastat võiduga alustanud sakslase kiireim ringiaeg esimesel vabatreeningul oli 1.32,294, millega edastas enam kui poole sekundiga tiimikaaslast Lewis Hamiltoni. Kolmandaks tulnud Kimi Räikkönen (Ferrari) sõitis kiiremail ringil aja 1.34,128 (+1,8 sekundit), neljas oli Daniel Ricciardo ja viies Daniily Kvyat (mõlemad Red Bull).

Teisel treeningperioodil jäid esimese kahe jõujooned paika - mehed kruvisid küll alla pehmeima rehvisegu, ent Hamiltonil see Rosbergist mööda tõusta ei aidanud - ringiajad Mercedestel vastavalt 1.31,242 ja 1.31,001. Kolmanda koha haaras aga üllatusmees, terve mulluse hooaja mootoriprobleemide käes virelenud McLaren-Honda piloot Jenson Button, kes kaotas Hamiltonile sekundiga! Neljas oli Max Verstappen, viies Räikkönen. Untsu läks Sebastian Vetteli sõit, kes sai kirja küll kuuenda aja, ent pidi jäi lahti tulnud rehvimuttri tõttu raja äärde.