VIDEO | NBA ajaloo kõige pikem kodumängude võiduseeria lõppes ehk Warriors kaotas

Õhtuleht.ee, 2. aprill 2016, 09:46
Draymond Green ja Stephen CurryFoto: Kyle Terada
Korvpalliliigas NBAs juhtus läinud öösel midagi, mida polnud pärast eelmise aasta 21. jaanuarit juhtunud - Golden State Warriors kaotas koduväljakul põhihooaja mängu, millega lõppes ka liiga kõige pikem kodumängude võiduseeria.

Enne kaotust oli valitsev NBA meister võitnud kodus 54 mängu järjest, kuid nüüd jäädi koduväljakul alla Boston Celticsile 103:106. Mäng oli põnev ning lõpusekunditel oli "sõdalastel" võimalus saata kohtumine lisaajale, kuid nii Stephen Curry kui ka Harrison Barnes viskasid kolmesed mööda.

Golden State'i ei päästnud isegi Stephen Curry 21 punktiline kolmas veerandaeg, kokku viskas ta 29 silma. Bostoni suurim korvikütt Isiah Thomas hoiti esimesel poolajal nulli peal, kuid teisel poolajal tõi ta kõik oma 22 punkti.

Warriors'il on nüüd 68 võitu ja kaheksa kaotust ehk neil on jäänud mängida veel kuus kohtumist. Et ületada kõigide aegede põhihooaja võidurekord (Chicago Bulls 72-10) võivad nad veel kaotada kõigest ühe kohtumise.