Õhtuleht.ee, 2. aprill 2016, 23:37
504075103 Barcelona's defender Jordi Alba (L) vies with Real Madrid's Welsh forward Gareth Bale (R) during the "clasico" Spanish league football match FC Barcelona vs Real Madrid CF at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 22, 2015. AFP PHOTO / LLUIS GENEFoto: LLUIS GENE
Hispaania kõrgliigas nähti täna taas El Clasicot ehk omavahel madistasid Camp Noul järjekordselt FC Barcelona ja Madridi Real. Kodumeeskond läks küll mängu Gerard Pique pealöögist juhtima, kuid Realil õnnestus võõral väljakul tänu Karim Benzemale ja Cristiano Ronaldole 2:1 võit võtta!

Kohtumine läks mitmel moel ajalukku - nimelt oli tegu Barcelona legendi, 24. märtsil vähki surnud Johan Cruyffi mälestusmänguga. Cruyffi peeti meeles nii nii leinaseisaku kui rekordilise publiku poolt moodustatud nostalgiliste sõnumitega. Ühtlasi oli tegu Madridi Reali peatreeneri Zinedine Zidane'i esimese El Clasicoga treeneritoolil.

Madridi Real alistas El Clasicol FC BarcelonaFoto: PAU BARRENA

Pärast väravateta lõppenud avapoolaega oli mõlemal meeskonnal aega sihik oaika sättida. 56. minutil sai nurgalöögijärgses olukorras õigel ajal jaole Gerard Pique, kes varem saanud El Clasicol värava kirja vaid korra - oma debüüt-klassikul!

Madridi Real alistas El Clasicol FC BarcelonaFoto: Juan Medina

Madrid ei kaotanud aga valvsust ning tänu Marcelo ja Toni Kroosi läbimõeldud kombinatsioonile põrkas pall Karim Benzemale, kes 62. minutil selle väravasse suunas.

Ligi kakskümmend minutit hiljem sai Real uuesti tähistada, kuid ennatlikult - nimelt lõi Gareth Bale küll värava, kuid kohtunikud otsustasid, et samal ajal trügis ta Jordi Albale selga ning tabamus jäi lugemata.

Nagu Hispaania liigas ikka, ei suutnud paljud mängijad oma temperamenti vaos hoida. Üheks käitumise "etaloniks" on Sergio Ramos, kes enne tänast oli teeninud El Clasicol kolm punast kaarti. Täna tuli neljas, sest 83. minutil teenis ta Luis Suareze mahatõmbamise eest teise kollase kaardi ning saadeti duši alla.

Viimati kaotas Barcelona Camp Noul 21. veebruaril 2015. aastal ning mis kõige muljetavaldavam - Barcelona polnud kaotanud 39 järjestikuses mängus, seejuures 23 Hispaania liiga kohtumises.

Hispaania kõrgliigas on hooaja lõpuni praeguse seisuga jäänud veel vaid kaheksa vooru ning Barcelona on liikumas järjekordse tiitli suunas. Tabeliliidrina on Barcelonal 76 punkti, teine on Madridi Atletico 70 ja kolmas Madridi Real 67 silmaga.

5. aprill 2016, 09:35
Ära ütle Ronaldole, et ta ei oska väravaid lüüa - muidu võib see halvasti lõppeda!
4. aprill 2016, 12:02
KOLMAS POOLAEG | Erisaade: El Clasicost, Leicester Cityst ja tabascoga kohukestest (loe: Meistrite liigast)
3. aprill 2016, 00:53
STATISTIKAPOMM | Hunnik põnevaid numbreid ja fakte Barcelona - Real duelli kohta
2. aprill 2016, 22:38
12 KAADRIT | Vägev, liigutav, ilus ja hõllanduslik mälestus Johan Cruyffile FC Barcelona kodustaadionil