STATISTIKAPOMM | Hunnik põnevaid numbreid ja fakte Barcelona - Real duelli kohta (3)

Ott Järvela, 3. aprill 2016, 00:53
Madridi Reali riietusruumis oli võidu järel pillerkaar võimas ja paljas!
Hispaania jalgpalli meistrivõistluste 31. vooru keskses mängus alistas Madridi Real võõrsil 2:1 tiitlikaitsja ja tabeliliidri FC Barcelona.

Gerard Pique viis Barcelona 56. minutil juhtima, aga 62. minutil Karim Benzema viigistas ning kuigi Reali kapten Sergio Ramos 83. minutil eemaldati, lõi Cristiano Ronaldo 85. minutil võiduvärava. Tabelitipp näeb nüüd välja selline: Barcelona 76, Atletico 70, Real 69 punkti. Muud põnevad numbrid ja faktid on aga sellised:

3 meest on alistanud Camp Nou'l FC Barcelona nii Madridi Reali jalgpalluri kui ka peatreenerina: Alfredo di Stefano, Vicente del Bosque ja Zinedine Zidane.

1 kord läbi aegade on FC Barcelona suutnud tulla Hispaania meistriks, kui nad on tšempionaadi kodumatši Realile kaotanud. See juhtus aastal 1928-29. Nüüd on neil seitse vooru enne lõppu 6punktine edu Madridi Atletico ees, kusjuures paremus omavahelistes mängudes tähendab, et võrdse lõppsumma puhul kuuluks tiitel Barcelonale (sama kehtib ka Reali kohta, keda Barcelona edestab 7 punktiga).

Luis Suarez ja Lionel Messi kratsivad kukalt - eduseisust nende meeskond naljalt ei kaota. Foto: PAU BARRENA

232 võistluste raames (loe: sõprusmängud ei loe) peetud El Clasico'st on Real võitnud 93 ja Barcelona 91. Lisaks on kirjas 48 viiki.

1965. aasta 28. veebruaril suutis Real viimati Camp Nou'l kaotusseisu jäämise järel võita (samuti 2:1 La Ligas).

39 mängu järjest oli FC Barcelona enne antud kaotust püsinud kõigis sarjades löömatuna. Tegemist on Hispaania jalgpalli rekordiga. TOP5 kõrgliigadest (Inglismaa, Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa) on pikemad seeriad ette näidata vaid Torino Juventusel (43 mängu 2011-12) ja Nottingham Forestil (40 mängu 1978).

Cristiano Ronaldo tähistab 85. minutil löödud võiduväravat. Foto: Albert Gea

16. värava El Clasico'tes lõi Cristiano Ronaldo. Antud saavutusega jääb ta alla vaid Alfredo di Stefanole (18) ja Lionel Messile (21).

0:0 skooriga, mis oli tablool avapoolaja järel, on 232-st El Clasico'st lõppenud vaid 8 ehk 3,45%. Ei tasu telekate eest enne lõppu lahkuda.

3 meeskonda on sel hooajal suutnud FC Barcelona nulli peale jätta - Bilbao Athletico Hispaania superkarikas, Villanovense Hispaania karikasarjas ja derbirivaal Espanyol Hispaania kõrgliigas.

Madridi Reali peatreener Zinedine Zidane tähistab 2:1 võitu FC Barcelona üle. Foto: LLUIS GENE

4 punast kaarti on Sergio Ramos teeninud 32 mängus FC Barcelona vastu. Karjääri jooksul on tal eemaldamisi nüüd juba 21 tükki!

Sergio Ramos saadeti karjääri jooksul juba 21. korda enne lõpuvilet vägisi duši alla. Foto: JOSEP LAGO

14. aprill 2016, 10:57
STATISTIKAPOMM | Põnevad numbrid Barcelona krahhi, Atletico triumfi ja Bayerni edasipääsu kohta
7. aprill 2016, 12:20
STATISTIKAPOMM | Mida ütlevad numbrid, kas võõrsil 0:2 kaotanud Realil on üldse lootust?
6. aprill 2016, 09:56
STATISTIKAPOMM | Ports põnevaid fakte ja numbreid FC Barcelona ning Müncheni Bayerni võitude kohta
5. aprill 2016, 09:35
Ära ütle Ronaldole, et ta ei oska väravaid lüüa - muidu võib see halvasti lõppeda!