Jalgpall

JUBA JÄLLE! FIFA verivärske president peab tõrjuma korruptsioonisüüdistusi (1)

Toimetas Viljar Voog, 5. aprill 2016 22:47
FIFA president Gianni Infantino on segatud "Panama paberite" skandaali.Foto: AFP/Scanpix
Rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA president Gianni Infantino on seotud nn "Panama paberite" korruptsiooniskandaaliga, kirjutab Guardian.

Infantino sai FIFA presidendiks alles veebruaris, kui endine alaliidujuht Sepp Blatter ja suurfavoriit tema positsiooni üle võtmiseks, UEFA boss Michel Platini said kahtlaste rahaülekannete tõttu jalgpalis tegutsemise keelu. Nüüd on aga varem laitmatu reputatsiooniga hiilanud ja Platini järel UEFA soosingu saanud Infantino kord tõrjuda korruptsioonisüüdistusi.

Samal teemal

Nimelt on "Panama paberites" dokumente 2003.-2006. aastast, kus alaliit on sõlminud lepinguid altkäemaksu andmisesse segatud firmaga. Paberitel ilutseb ka toona UEFA juriidilise osakonna juhina töötanud Infantino allkiri.

Küsimus on Meistrite liiga, praeguse Euroopa liiga, toonase nimega UEFA karika ja Superkarika teleülekannete õiguste müügis Ekuadori. Euroopa vutiliidult soetas õigused 111 000 dollari eest firma Cross Trading ja müüs need kohe 311 170 dollari eest edasi.

Cross Tradingu emafirma on aga Full Play, mille omanik Hugo Jinkis sai mullu USA ametivõimudelt süüdistuse nimekatele jalgpalliametnikele miljonitesse dollaritesse ulatuvate altkäemaksude ja hüvede maksmises. Praegu on Jinkis koos oma poja Marianoga Argentiinas koduarestis.

Nii FIFA kui UEFA on lükanud tagasi väited nagu oleks praegune maailma jalgpalli juht kuidagi valemänguga seotud. UEFA esindaja väitel on kõik nende sõlmitud lepingud olnud seaduslikud ja nemad ei saanud kuidagi teada, et teine osapool satub kümme aastat hiljem korruptsiooniskandaali.

Infantino inglisekeelne avaldus, kus väidab, et vaatamata allkirjale ei osalenud ta mingil moel UEFA ja Cross Tradingu läbirääkimistes:

"Panama paberid“ on 11 miljonit finantsdokumenti, mis sattusid Saksamaa ajalehe Süddeutsche Zeitung kätte. Dokumendid paljastavad mitmete maailma suurnimede rahalised sahkerdamised ja spordimaailmast on skandaali mässitud näiteks ka Lionel Messi.

Samal teemal

17.09.2017
Tapeti Malta peaministrit korruptsioonis süüdistanud ajakirjanik
16.02.2016
FIFA nõuab petturitelt sisse kümneid miljoneid dollareid
09.02.2016
Blatteri süüasjas otsiti läbi Prantsusmaa jalgpalliliidu kontor
27.01.2016
FIFA presidendiks valiti Sepp Blatteri kloon?