Cristiano Ronaldo näoilme ütleb üheselt: kutid, asi on üpris pekkis!Foto: Fabian Bimmer
Meistrite liiga
7. aprill 2016, 12:20

STATISTIKAPOMM | Mida ütlevad numbrid, kas võõrsil 0:2 kaotanud Realil on üldse lootust?

Jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaalide kolmapäevastes avamängus alistas Wolfsburg kodus 2:0 Madridi Reali (18. pen Rodriguez, 25. Arnold) ning Pariis Saint-Germain ja Manchester City tegid 2:2 viigi (41. Ibrahimovic, 59. Rabiot - 38. de Bruyne, 72. Fernandinho). Serveerime mõned põnevad statistikakillud.

WOLFSBURG - MADRIDI REAL 2:0

678 korda on kodumeeskond eurosarjas avamängu 2:0 võitnud. Ja vaid 115 korda (17%) on nad seejärel välja langenud.

3 Saksamaa klubi on avamängus koduplatsil saavutatud 2:0 edu maha mänginud: Müncheni Bayern 1980 Frankfurti Eintrachti vastu, Mönchengladbachi Borussia 1981 Dundee FC vastu ja FC Köln 1992 Glasgow Celtici vastu.

3 korda on Madridi Real eurosarjas avamängu võõrsil 0:2 kaotanud. 1980 saadi seejärel Celticist 3:0 jagu ja pääseti edasi ning täpselt sama juhtus ka 1985 Milano Interi vastu. 1989 alistati AC Milan kordusmängus 1:0, millest aga ei piisanud.

23 penaltit on pärast eilset Madridi Reali vastu Meistrite liigas (alates hooajast 1992-93) määratud, millega nad jagavad esikohta koos Londoni Arsenaliga. Järgnevad Müncheni Bayern (19), FC Barcelona ja Pireause Olympiakos (mõlemad 18), Amsterdami Ajax (17) ning PSV Eindhoven (16).

Madridi Reali väravavahi Keylor Navase pikk puhaste paberite seeria katkes enne, kui ta jõudis Jens Lehmanni rekordini. Foto: Kai Pfaffenbach

738 minutit järjest hoidis Madridi Reali väravavaht Keylor Navas oma puuri puutumatuna enne Wolfsburgi 1:0 väravat. See on Meistrite liiga paremuselt teine saavutus - arvestuse liidriks on 853 minutiga Jens Lehmann (Arsenal). Navasele järgnevad Edwin van der Sar 657, Dida 622 ja Bodo Illgner 593 minutiga.

8 korda järjest on Madridi Real Meistrite liigast langenud, kui on avamängu kaotanud. Ei lõhna hästi.

PARIIS SAINT-GERMAIN - MANCHESTER CITY 2:2

12. sekundil sai David Luiz kollase kaardi, millega püstitas Meistrite liiga rekordi.

David Luiz teenis mängus Manchester City'ga kollase kaardi juba mängu 12. sekundil. Foto: John Sibley

14 Inglismaa klubist, kes eurosarjades avamängu võõrsil 2:2 viigistanud, langes kokkuvõttes ainsana välja Aston Villa 1983. aastal Moksva Spartaki vastu.

50% puhkudel on PSG edasi pääsenud pärast avamängus kodus tehtud viiki.

6 penaltit 11 viimasest (klubi- ja koondisemängudes kokku) on Man City väravavaht Joe Hart pärast eilset Zlatan Ibrahimovici penalti peatamist tõrjunud.

Manchester City väravavaht Joe Hart tõrjus Zlatan Ibrahimovici penalti. Foto: FRANCK FIFE