Balti liiga lõpuks saadi karikas, kuid meeste näod ütlevad, et mitte niisugune nagu taheti.Foto: Alar Truu
Ville Arike 11. aprill 2016 06:01
Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonna rahvusvaheline hooaeg sai eelmise nädalaga läbi ning nüüd jääb veel keskenduda koduse meistriliiga play-off’ile. Kuidas hinnata tartlaste rahvusvahelist hooaega?

Välismaiste klubide vastu peeti sügisest alates 20 kohtumist – neist tosin FIBA Europe Cupil ning kaheksa tükki Balti liigas. Saldoks eurosarjas neli ning Balti liigas seitse võitu. Kokkuvõttes jäädi võitudega seega napilt plussi.

Hooaja kokkuvõttes võib öelda, et eurosarjas täideti miinimumsiht – jõudmine teisele etapile – ning Balti liigas see ilmselt ületati. Rock oli varem jõudnud mitmel korral poolfinaali ja seda sooviti kindlasti korrata. Finaali pääsemisega tehti nii klubi kui ka Eesti korvpalli ajalugu ning see tähendas kindlasti miinimumist enamat. Maksimum ehk esikoht jäi aga siingi püüdmata.

Kas maksimumülesanded üldse olid Rockile sel hooajal jõukohased? Kui Balti liiga värskete muljete põhjal tundub küll, et viimase mängu viimase poolaja krahhile vaatamata oli esikoht püütav, siis eurosarja Final Fouri kohta seda öelda ei saa. Praegune koosseis ja meeskonna komplekteerimise võimalused jäävad sellest liiga kaugele.

Tõsi, tartlastel olid ka tugevad vastased, mida tõestab vahegrupikaaslaste Chaloni ja Krasnojarski Jenissei jõudmine Final Fouri. Kui prantslastega suudeti heidelda enam-vähem võrdselt (kaotused 9 ja 11 punktiga), siis Jenisseile jäädi mõlemas mängus selgelt alla (19 ja 26).

Chalon on Prantsusmaa liigas tugev keskmik, Jenissei aga Ühisliigas hetkel üheksas ning jääb play-off’ist välja. Alagrupiturniiril tuli mõlemal korral tunnistada ka Ukraina hetke parima klubi Južnõi Himiku paremust. Nüüd kevadel murti Balti liigas aga järjest maha Läti liiga neljas Liepaja ja ka liider Valmiera. Näiteks Balti liiga võitnud Šiauliai jäi samas eurosarjas esimesse ringi toppama.

Kõige selle taustal võib Rocki rahvusvahelist hooaega hinnata keskmisest veidi paremaks ehk koolipoisi "neljaga". Kas ja mida annab teha, et tulemused muutuksid veelgi paremaks? Näiteks 2008. aasta kombel uuesti eurosarja Final Fouri murdmiseks?

Meeskonna kogenuim kolmik Janar Talts-Tanel Sokk-Gert Dorbek sammub juba neljandas kümnes. Nende kogemused ja oskused kuluvad veel mitu aastat Rockile või mõnele teisele klubile marjaks ära, kuid nendega jätkates läheb kõrvale vaja nii noori vihaseid (20-25) kui ka parimas mängijaeas (25-30) mehi. Praeguse tuumiku ülejäänud liikmed on hooaja lõpuks juba vähemalt 28aastased, nii et põhimeeste keskmine vanus on suur. Rock peab tulevaks hooajaks leidma tegijate sekka ka kuni 25aastaseid mängumehi – nagu on neid täis terve finaalivastase Šiauliai meeskond.

Kust neid aga võtta? Riia EMil käinud Eesti koondise noorimad liikmed saavad tänavu 25, koondisetasemel pole noortega seis kiita. Rocki enda ridadesse kuulub kolm 21-22aastast meest. Siis mõni veelgi noorem samuti juurde võtta selge sihiga kasvatada sellest pundist paari aastaga uus tuumik. Kas mängib välja?

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

a mne sjorovno 13. aprill 2016 02:17
See hooaeg on siiani täitsa normilt läinud. Zabas on kehvem kui loota võis. Järgmisel aastal võiks mõne lätlase hankida leegionisse, neil mängijaid küll.
Kaleviga läheb raskeks, Kuningas ja Vabamees on Rockile rasked vastasmängijad. p.o..i, kaotame siis kaotame, egas mängud mõisa peale pole.
juhani häbekannel 12. aprill 2016 09:21
no jah, jälle on kohal "asjatundjad", kes kohe lööks kõik laiali ja paneks ise meeskonna kokku. Saage aru soodad, Eestis poel sellisel tasemel mängumehi, kes suudaks BBLi finaalis võita! Või kas te tõesti arvate, et Sutt-Kivi-Meister-Rosenthal oleks võimelised mängima Eurocupil? Nad ei suuda ju isegi Esiliigas võita. Ja kui rääkida mie kolmest kogenust Talts-Sokk-Dorbek, siis kaks esimest põlesid kõigi oma suurte kogemuste juures BBL finaalis täiesti läbi. Ja kui rääkida eestlastest - keda võtta? Arbet ja Veidemann? Need ju on veel suuremad hädad.
Ants 13. aprill 2016 11:19
Naljakas on see, et sinu hala ei koti mitte kedagi. :)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS