Spordivaria

VIDEO | Simple Session toob Eestisse neljakordse maailmameistri 

Õhtuleht.ee, 12. aprill 2016 18:24
Simple SessionFoto: ALAR TRUU
30. aprillil ja 1. mail Saku Suurhallis toimuv Simple Session tutvustab sel aastal esmakordselt BMXi ja rulasõidu kõrval Eestis viimastel aastatel tõusujoones populaarsust kogunud tõukerattasõitu, tuues kohale maailmas üha menukamaks kasvava ekstreemspordiala tipud.

Tõukerataste menu liigub ülesmäge juba 2000ndate algusest ning on tänaseks jõudnud võistlusspordi staatusesse ning muutunud rulatamise ja BMX-rataste kõrval üheks populaarsemaks nn linnaspordi alaks.

Samal teemal

Tõukeratastega sõidetakse, nagu ka BMXi ja rulaga, skateparkides ehk rämpidel ning tänavatel, samuti harrastatakse dirt-sõitu ehk sõitu maastikuobstaaklitel ning flatland-stiili ehk trikke lamedal pinnal. Rahvusvaheline tõukerattaliit korraldab maailmameistrivõistlusi alates 2012. aastast.

Simple Sessionil näitavad tõukeratturid oma oskusi pühapäeval enne rulafinaale ning seda nii pargi- kui ka tänavastiilis. Kokku sõidab demonstratsioonesinemisele kohale 9 oma ala tipp-tõukeratturit. USAst lendab kohale neljal korral tõukerattatrikkide maailmameistriks kuulutatud 20-aastane Dakota Schuetz (Kota), Suurbritanniast aga hetkel valitsev maailmameister Jordan Clark (Grit) ning Lewis William (Crips), hetkel maailma edetabeli teine. 

Soomlaste tõukerattatalente esindavad Helmeri Pirinen (Eagle), Kassu Palén (Phoenix), Niko Kylmälä (Eagle), Pauli Jäntti (Grit) ja Santeri Suonperä (Eagle). Eestit esindab näidisala tugevas konkurentsis 2014. aastal Euroopa meistriks kuulutatud ning 2013. aastal MMil 15. kohale tulnud 16-aastane Roomet Säälik (Phoenix).

Simple Sessioni rula- ja BMX-võistlustest võtab sel aastal osa 140 oma ala tippu 30 riigist, tehes sellest kõige rahvusvahelisema action-spordi sündmuse maailmas.

Vaata ka 2016. aasta Simple Sessioni treilerit. 

Samal teemal

16.10.2019
VIDEO | HULL MEES! Eesti rattur sai hakkama võimatuna tunduva trikiga
24.08.2017
INTERVJUU | 17aastase Roomet Sääliku unistuste elu tõukerattal: "Kõige taga on adrenaliin!"
30.04.2016
President Ilves: ekstreemspordimaailmas on Eesti nimeks Simple Session