Cristiano Ronaldo lõi kolm väravat, kui Madridi Real alistas Meistrite liiga veerandfinaali kordusmängus 3:0 Wolfsburgi.Foto: CURTO DE LA TORRE
Meistrite liiga
13. aprill 2016, 08:47

STATISTIKAPOMM | Ronaldo kindlustas edumaad Messi ees + õnnetu-õnnetu Zlatan (2)

Jalgpalli Meistrite liiga teisipäevastes veerandfinaalide kordusmängudes saatis edu Madridi Reali ja Manchester City't, kes on tänavused kaks esimest poolfinalisti.

Real alistas Cristiano Ronaldo kaabutriki (16., 17. ja 77.) toel Wolfsburgi 3:0 ja pääses edasi koguskooriga 3:2. Manchester City seljatas Kevin de Bruyne 76. minuti tabamusest Pariis Saint-Germaini 1:0 ja pääses edasi samuti koguskooriga 3:2. Mõned põnevad statistikakillud.

MADRIDI REAL - WOLFSBURG 3:0 (kokku 3:2)

5 kaabutrikki on Cristiano Ronaldo nüüd Meistrite liigas löönud, millega jagab esikohta Lionel Messiga.

6. aastat järjest pääses Madridi Real Meistrite liigas poolfinaali. Sama on suutnud vaid... FC Barcelona, otse muidugi!

Reali võidus oli tähtis roll ka väravas mitu head tõrjet teinud kostariikalasel Keylor Navasel. Foto: Sergio Perez

14. minutiks suutis Ronaldo Meistrite liigas kaks väravat lüüa 2012, kui 2:1 alistati Müncheni Bayern. Eilne 17. minut polnud seega Ronaldo isiklik rekord.

17 väravat ühelt mängijalt hooaja jooksul on Meistrite liiga rekord, mis pärineb hooajast 2013-14 ja on Ronaldo nimel. Pärast eilset kaabutrikki on ta tänavu Meistrite liigas löönud 16 väravat.

9 korda on Cristiano Ronaldo mänginud Meistrite liiga veerandfinaalis ja sealt ka alati poolfinaali jõudnud. Kolm korda Manchester Unitediga (2007, 2008, 2009) ja kuus korda Madridi Realiga (2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016).

93 väravat 125 mänguga on Cristiano Ronaldo saldo Meistrite liigas. Ta on sarja kõigi aegade resultatiivseim mängija. Messil on kirjas 83 tabamust.

Cristiano Ronaldo tähistamas. Foto: Juan Medina

1987 suutis Real viimati eurosarjas edasi pääseda pärast avamängu kahe või enama väravaga kaotamist. Meistrite karikasarja veerandfinaali avamängus jäädi Belgradi Crvena Zvezdale alla 2:4, aga võideti kodus 2:0. Poolfinaalis jäi Real alla Müncheni Bayernile (1:4 ja 1:0).

0 väravat on Realile tänavu Meistrite liigas nende koduväljakul (5 mänguga) löödud. Keegi teine pole kodus puuri puhtana hoida suutnud.

Cristiano Ronaldo. Foto: Juan Medina

MANCHESTER CITY - PARIIS SAINT-GERMAIN 1:0 (kokku 3:2)

10 erinevat Inglismaa klubi on nüüd Meistrite liigas (või Euroopa meistrite karikasarjas) poolfinaali jõudnud, mis on rekord. Klubid on (tähestikulises järjekorras): Arsenal, Aston Villa, Chelsea, Derby County, Leeds United, Liverpool, Manchester United, Manchester City, Nottingham Forest, Tottenham Hotspur.

2 penaltiga 8-st on Sergio Aguero Meistrite liigas eksinud - mullu Barcelona, eile PSG vastu.

Kevin de Bruyne värav viis Manchester City poolfinaali. Euroopa tugevaima klubivõistluse poolfinaalis on nüüd mänginud 10 Inglismaa klubi. Foto: Andrew Yates

1971 mängis Man City viimati eurosarjas poolfinaalis. Toona kaotati karikavõitjate karikasarjas, kus oldi valitsevad tšempionid, Chelsea'le (0:1 ja 0:1), kes alistas hiljem finaalis Reali (avamäng 1:1, kordusmäng 2:1).

8 korda 9-st võimalikust on Zlatan Ibrahimovic Meistrite liiga veerandfinaali kaotanud. Rohkem kaotusi selles faasis pole kogenud mitte ükski teine jalgpallur.

4 aastat järjest nagu PSG, pole Meistrite liiga (või Meistrite karikasarja) veerandfinaalis välja langenud ükski klubi. Enne eilset jagas PSG "rekordit" Praha Duklaga (1962-64) ja Lyoni Olympique'iga (2004-06).

Ei ole midagi parata, Zlatan Ibrahimovic sai Meistrite liiga veerandfinaalis taas lüüa. Foto: PAUL ELLIS