FC Barcelona ründajad Lionel Messi ja Neymar on löödud - Meistrite liiga veerandfinaalis mängis Madridi Atletico nad igatpidi üle.Foto: GERARD JULIEN
Meistrite liiga
14. aprill 2016, 10:57

STATISTIKAPOMM | Põnevad numbrid Barcelona krahhi, Atletico triumfi ja Bayerni edasipääsu kohta (2)

Jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaalide kolmapäevaste kordusmängude tulemusel jõudsid poolfinaali Madridi Atletico ja Müncheni Bayern. Teisipäeval olid sinna koha lunastanud Madridi Real ja Manchester City.

Atletico alistas 2:0 FC Barcelona (36., 88. pen Antoine Griezmann) ning Bayern tegi võõrsil 2:2 viigi Lissaboni Benficaga (27. Jimenez, 76. Talisca - 38. Vidal, 52. Müller). Mõlemad pääsesid edasi koguskooriga 3:2.

MADRIDI ATLETICO - FC BARCELONA 2:0 (kokku 3:2)

5 Barcelona eest peetud mängus järjest pole Lionel Messi löönud väravat ega andnud resultatiivset söötu. Tema karjääris pole seda varem mitte kunagi juhtunud.

Lionel Messi jäi kahes mängus Atletico vastu kuivale. Foto: CESAR MANSO

2 korda on Atletico nüüd eurosarjas Barcelona konkurentsist lülitanud. Samal pulgal on Madridi Real, aga rekordiomanik on Hispaania klubide seas Valencia, kes on Barcelona eurosarjast elimineerinud kolmel puhul.

2017 on esimene kord, kui teoorias võib mõni klubi Meistrite liiga võitu kaitsta. Alates Meistrite liiga formaadi algusest ehk hooajast 1992-93, pole ükski klubi tiitlit kaitsnud.

14 aastat tagasi lõi Hispaania klubi eest mängiv prantslane viimati Meisrtite liigas FC Barcelonale värava - 23. aprillil 2002 skooris Reali kasuks Zinedine Zidane, eile Atletico eest Griezmann.

9 hooaega järjest mängis FC Barcelona Meistrite liiga veerandfinaalis. Nad on esimene klubi, kes seda suutnud.

1. korda kaotas Barcelona Atleticole kahest mängust koosnenud seeria, mille avamatši nad võitsid. Eelmised 13 korda oldi ka kokkuvõttes alati võidetud.

Filipe Luisi ja Gerard Pique duell. Foto: CESAR MANSO

2 korda pole Barcelona viimase 9 hooaja jooksul Meistrite liigas poolfinaali jõudnud - 2014 ja 2016. Mõlemal puhul kaotasid nad veerandfinaalis Atleticole.

0 lööki väravale sooritas eile Atletico vastu Lionel Messi. Viimati juhtus see Meistrite liigas 2014 aprillis samuti Atletico vastu.

50% Meistrite liiga mängudest (36st 18), kus Atletico keskkaitsja Diego Godin osalenud, on tema meeskond hoidnud oma värava puutumatuna. Jalgpallurite seas, kes pidanud Meistrite liigas vähemalt 35 mängu, on parem protsent (51%) ette näidata vaid Edwin van der Saril.

2 mängu 17st Barcelona vastu peetust on Diego Simeone Atletico peatreenerina võitnud. Mõlemal puhul Meistrite liiga veerandfinaalis.

1 pallipuute vastase karistusalas tegi mängu esimesel poolajal FC Barcelona (Atletico sama näitaja oli 6 puudet).

75% Vicente Calderoni staadionil Atletico peatreenerina peetud mängudest on Diego Simeone võitnud (12 võitu, 3 viiki, 1 kaotus).

Madridi Atletico mängijad tähistavad Meistrite liiga poolfinaali pääsemist. Foto: CESAR MANSO

LISSABONI BENFICA - MÜNCHENI BAYERN 2:2 (kokku 2:3)

78. mängus lõi Thomas Müller oma 36. värava Meistrite liigas. Täpselt sama kaua läks täpselt sama hulga väravate löömiseks aega Cristiano Ronaldol.

7. korda jõudis Bayerni peatreener Pep Guardiola Meistrite liigas poolfinaali. Antud arvestuse liider on Jose Mourinho 8 poolfinaaliga. 7 poolfinaali on lisaks Guardiolale kirjas ka Alex Fergusonil ja Carlo Ancelottil.

103. mängu Meistrite liigas sai eile kirja Bayerni kaitsja Philipp Lahm. Sellega tõusis ta ühele pulgale Saksamaa rekordiomaniku Oliver Kahniga.

Müncheni Bayerni poolkaitsja Arturo Vidal rõõmustab - koht Meistrite liiga poolfinaalis on lunastatud! Foto: Rafael Marchante