Legendaarne Ryan Giggs.Foto: PAUL ELLIS
14. aprill 2016, 16:24

VIDEO | Ryan Giggsi legendaarseim värav sai täna 17 aastat vanaks

Täna, 17 aastat tagasi ehk 1999. aasta 14. aprillil lõi Manchester Unitedi praegune abitreener ja kauaaegne jalgpallur Ryan Giggs oma karjääri vast legendaarseima värava.

Käimas oli Inglismaa karikavõistluste poolfinaali kordusmängu lisaaeg. Seis Manchester Unitedi ja Arsenali vahel oli 1:1 ning Man United Roy Keane'i 75. minuti punase kaardi tõttu vähemuses. Mängu 109. minutil võttis Giggs kätte ja lõi sellise värava.

Man United, kelle väravavaht Peter Schmeichel oli normaalaja lõpus seisul 1:1 tõrjunud Dennis Bergkampi penalti, võitis kordusmängu tänu Giggsi väravale 2:1 ja jõudis finaali, kus alistati 2:0 Newcastle United.

Samal hooajal võideti ka Premier League ja Meistrite liiga ning neljandaks kolmikvõidu (kodune meistritiitel ja karikas + Euroopa meistritiitel) võtnud Euroopa klubiks pärast Glasgow Celticit (1967), Amsterdami Ajaxit (1972) ja PSV Eindhovenit (1988). Hiljem on samaga hakkama saanud FC Barcelona (2009 ja 2015), Milano Inter (2010) ja Müncheni Bayern (2013).