Spordivaria

NII SEE JUHTUS | Reedesed võitjad olid Urmas Sõõrumaa, Nõmme Kalju ja Rapla kossumehed (62)

Õhtuleht.ee, 15. aprill 2016, 22:10
Võitluskaaslased Urmas Sõõrumaa (vasakul) ja Tõnu Tõniste.Foto: Arno Saar
Eesti spordimaastikul oli reede tähtis päev, sest Viru hotellis kogunenud Eesti Olümpiakomitee täiskogu valis oragnisatsiooni uueks presidendiks Urmas Sõõrumaa. Aga toimus ka mitu põnevat võistlust!

22:26
LÕPP

Sellega tänaseks ka lõpetame, head õhtut ning ilusaid unenägusid!

Head ööd! (BAY ISMOYO)
22:26
JALGPALL

Vutimatšist Tartu Tammeka ja Nõmme Kalju vahel, mis lõppes viimaste 3:0 võiduga, on Õhtulehel rõõm pakkuda kaks videot: Tammeka mängumehe Kaarel Kiidroni ja Kalju ründaja Ats Purjega. Kiidroni video leiad SIIT, Purje oma SIIT.

22:23
KORVPALL
20:57
KORVPALL
Maurice Kemp (punases) viskas kohtumise resultatiivseimana 23 punkti. (Alar Truu)

20:19
Henry Rull, Rapla

Viimase veerandaja eel on Rapla kaotusseisu mänginud eduks. Nimelt juhib Aivar Kuusmaa juhendatav klubi Rakvere Tarva eest 63:60 ehk kaalukauss on Rapla poole kaldunud. Ent Tarval on 10 minutit mäng päästa! Pildil Rapla mängujuht Devin Brooks.

19:47
Henry Rull, Rapla

Poolajaks on Tarvas üllatuslikul kombel spurtinud 46:37 eduseisu ning jätkuvalt tabavad Rakvere klubi mehed väljakult väga hästi: 29 pealeviskest on korvirõnga läbinud 16 viset, sealhulgas kuus kolmepunktiviset. Rapla visketabavus niivõrd hea pole ning seda on ka tabloo peal olevast seisust selgelt näha. Samas on Tarval õhus ohumärk. 10 punkti visanud Reinis Strupovics on teinud juba neli isiklikku viga, mis niigi õhukese pingiga Tarvale kindlasti head meelt ei valmista. Pildil annab meestele nõu Rakvere peatreener Andres Sõber.

19:21
Henry Rull, Rapla

Avaveerandi Rapla ning Rakvere Tarva vahel võidab 24:21 kodumeeskond Rapla. Tarvast pole eduseisu viinud ka suurepärane kolmepunktivisete tabavus: Andres Sõbra hoolealused on tabanud kuuest üritusest neli.

19:20
JALGPALL

Nõmme Kalju asus Tartu Tammeka vastu 14. minutil Maximiliano Ugge väravast 1:0 juhtima.

19:20
KORVPALL
17:55
TARTU TAMMEKA

Tartu Tammeka väravavahil Karl-Johan Pechteril on Nõmme Kalju vastu ambitsioonikas plaan - teha viies nullimäng järjest!

 

@kpechter on valmis tegema viiendat nullimängu järjest 👊👊! Poolteist tundi mänguni, get in here! #koduvõidunimel

A photo posted by Tartu Jalgpallikool Tammeka (@jktammeka) on

17:54
SPORDIÕHTU

Presidendivalimised selja taga, on aeg naasta väljakul toimuva spordi juurde ning täna õhtul peetakse põnev lahing nii jalgpalli kui ka korvpalli Eesti meistriliigas.

Jalgpalli Premium liiga 8. vooru avamängus võõrustab hooaja suurim üllataja Tartu Tammeka tabeliliidrit Nõmme Kaljut. Kas Eesti Leicester City jätkab üllatamist või võtavad Roosad Pantrid punktid?

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel tehakse algust kahe veerandfinaalseeriaga, kui Tartu Rock võõrustab TTÜd ning Rapla külaliseks on Rakvere Tarvas. Õhtulehe fookus on just Rapla - Tarvas lahingul, kus näeb peatreenerite pingil legendaarset vastasseisu Aivar Kuusmaa - Andres Sõber.

17:23
TENNIS
Jürgen Zopp. (TAIRO LUTTER)

15:13
VORMEL 1
Romain Grosjean. (GREG BAKER)
14:26
EOK TÄISKOGU

Nüüd antakse teada: EOK asepresidentideiks valiti Tõnu Tõniste ja Jüri Tamm ning täitevkomitee liikmeteks kinnitati 14 inimest: Urmas Paet, Anne Rei, Karol Kovanen, Toomas Tõnise, Marko Kaljuveer, Riho Terras, Reet Hääl, Oliver Kruuda, Hanno Pevkur, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Kõlvart, Mati Alaver, Erki Nool (pildil) ja Kristjan Järvi. 

14:13
EOK TÄISKOGU

Parasjagu viiakse läbi EOK põhikirja muudatusi ning EOK perekonda võeti uued alaliidud.

14:11
EOK TÄISKOGU

Nüüd hakatakse hääletama, kas EOK liikmeks saavad Eesti Discgolfi Liit, Eesti Sportliku ja Traditsiooniline Wushu föderatsioon ning Eesti Bobisõidu ja Skeletoniliit. Liikmeks saavad kõik!

14:06
EOK TÄISKOGU

Ühe häälega Urmas Sõõrumaale kaotanud Jüri Ratas on puldis ning tänab spordisõpru ning mõttekaaslasi, kes talle kaasa on elanud ning lõpetab naljaga. "Mõtlesin eile panna Facebooki, et näete, Kobe on nii kõva vend, et viskas 61 punkti. Aga siis ma ikka vaatasin, et viskas ikka 60 punkti. Aitäh!"

14:06
JALGPALL

14:04
EOK TÄISKOGU
Tõnu Tõniste. (Mari Luud)
14:00
EOK TÄISKOGU


13:58
EOK TÄISKOGU
13:56
EOK TÄISKOGU

Sõbrad, kamraadid, võitluskaaslased! Esimene õnnitlus tuli Urmas Sõõrumaale Tõnu Tõnistelt, kes saab eeldatavasti EOK asepresidendiks.

13:51
EOK TÄISKOGU

Hetk, mil EOK president välja kuulutati:

13:49
EOK TÄISKOGU

13:47
EOK TÄISKOGU

13:46
EOK TÄISKOGU
13:40
EOK TÄISKOGU

Sõõrumaa EOK asepresidendikandidaadid on Tõnu Tõniste ja Jüri Tamm. Täitevkomitee liikme kandidaatideks Urmas Paet, Anne Rei, Karol Kovanen, Toomas Tõnise, Marko Kaljuveer, Riho Terras, Reet Hääl, Oliver Kruuda, Hanno Pevkur, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Kõlvart, Mati Alaver, Erki Nool ja Kristjan Järvi.

13:38
Henry Rull

"Tahan kõiki tänada, mida oleme pidanud oma konkurentidega läbi elama. Aitäh sulle, Jüri, sellise võitluse eest. Aitäh Tõnu. Aitäh kõigile teile, aga räägin ka sellest: magasin üsna hästi, aga nägin und, et võitsin Ratase ees kahe häälega ja et küsisin, tõstke käed üles, tänu kellele võitsin," ütles Sõõrumaa võidukõnes.

Urmas Sõõrumaa. (Mari Luud)

13:35
EOK TÄISKOGU

Uus EOK president on Urmas Sõõrumaa! Korvpalliliidu president Jüri Ratas nopib teises hääletusvoorus 60, Urmas Sõõrumaa 61 häält.

13:34
EOK TÄISKOGU

Hääletustulemused on selged ning kohe-kohe antakse neist ka teada!

13:25
EOK TÄISKOGU

Valimiskastid on minema viidud ning hääled läinud lugemisele. Kes võidab: Ratas või Sõõrumaa?

13:22
EOK TÄISKOGU
Edgar Savisaar hääletamas. (Mari Luud)

13:14
EOK TÄISKOGU
 

EOK valimiste avavoorus vōitjat ei selgunud, kuid Tōnu Tōnistest EOK presidenti ei saa.

A photo posted by Merili Luuk (@merililuuk) on

13:13
EOK TÄISKOGU

Tõniste sõnum, et tema ja Sõõrumaa vahel on liit, pole Ratasele kindlasti just kuigi heaks sõnumiks. Kui I voorus sai Ratas 55 häält, siis Sõõrumaa ja Tõniste said kokku 66 häält. Lihtne matemaatika ütleb, et kui kõik peaks minema nii nagu I voorus, saab uueks EOK presidendiks juba Sõõrumaa. Nii et teise vooru tulemuste ootamine on põnevusest pungil! Aega peaks minema umbes 15 minutit.

Urmas Sõõrumaa. (Mari Luud)
13:11
EOK TÄISKOGU

Tõnu Tõniste: "Rõõm on olnud koos Jüri Ratase ja Urmas Sõõrumaaga seda rallit teha. Ehk üheskoos õnnestub seda asja meil siin paremaks teha. Olen kuulnud, et minust, Jürist ja Urmasest kolme peale kokku saaks kloonida ideaalse EOK presidendikandidaadi. Sõõrumaa andis teada, et kui olen see, kes jääb I voorus välja, tahab ta mind enda meeskonda. Aga debattide käigus on selgeks saanud, et minu ja Urmase seisukohtades on rohkem ühist kui mul ja Jüril. Seega teatan oma nõusolekust, järgmises voorus Urmase poolt hääletades saate seega 2/3 ideaalsest presidendist kätte."

Tõnu Tõniste. (Mari Luud)

13:08
EOK TÄISKOGU

13:07
EOK TÄISKOGU

I häältevooru tulemused on selged! Presidenti selles voorus veel ei selgunud, aga enim hääli - 55 - sai Jüri Ratas. Urmas Sõõrumaa kaukasse kogunes 37 ning Tõnu Tõnistele 29 häält. Nüüd algab teine voor, kus osalevad Ratas ja Sõõrumaa. 

Sedeleid anti kokku välja 121 ning kehtetuid nende seas polnud.

Jüri Ratas. (Mari Luud)
12:38
EOK TÄISKOGU


12:34
EOK TÄISKOGU

Kõnepuldis olev Tõnu Tõniste tahab taastada usu Eesti Olümpiakomiteesse. "Tahan olla president, keda saavad partnerid usaldada ning sportlased kindlad olla. Mida luban, seda teen. Tahan erinevaid osapooli kaasata, aga lõpuks on presidendi töö otsustada ning siis nende eest ka vastutada!"

Tõnu Tõniste (Mari Luud)
12:29
EOK TÄISKOGU
Neinar Seli ja Siim Sukles (Mari Luud)

12:26
EOK TÄISKOGU

"Kui hommikul ärkasin, siis esmalt võimlesin ja mediteerisin, nagu ikka. Seejärel nägin ligi 50 erinevat telefoni- ja e-kirja sõnumit ja nutsin 15 minutit. 25 aastat, kus ma olen Eesti spordielus kaasa löönud, jooksid mul silme eest läbi. Minu missiooniks on viia Eesti sport meie kultuuri lahutamatuks osaks, et hakkaksime koos tegutsema," sõnas Urmas Sõõrumaa. Tema kõnet saad lugeda SIIT.

12:22
EOK TÄISKOGU
Urmas Sõõrumaa kõnepuldis (Mari Luud)
12:21
EOK TÄISKOGU

Küsimustevoor.
Laine Randjärv, Eesti võimlemisliidu president küsis Sõõrumaalt. "Ütlesid, et ki saad EOK presidendiks, siis tood sponsorraha 3 miljonit. Kas sa tood seda raha ka siis, kui sa ei saa EOK presidendiks?"
Sõõrumaa vastus: "Olen 25 aastat olnud Eesti spordi juures. Kui Tõnu küsis, kas olen nõus tema EOK presidendiks valituks osutumisel hakkama asepresidendiks, siis ütlesin kahjuks ei. Aga jään sporid juurde ning toetan Eesti sporti alati edasi.

12:13
EOK TÄISKOGU

Urmas Sõõrumaa pidepunktid.

A photo posted by Ott Järvela (@ottjarvela) on


12:10
EOK TÄISKOGU

Urmas Sõõrumaa alustas oma kõnet hommiku meenutamisega: nägin kõiki neid sõnumeid ja kõnesid ning olen aus, nutsin 15 minutit.

12:06
EOK TÄISKOGU

Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendikandidaat Jüri Ratas sõnas valimiskõnes, et tema jaoks on juhina kõige suurem ülesanne spordisüsteemi, eelkõige rahastamise korrastamine. Loe tema kõnet SIIT.

Jüri Ratas kõnepuldis (Mari Luud)
12:04
EOK TÄISKOGU

Jüri Ratase lõpusõnad: "Täna valitav EOK president peab olema Eesti spordi veduriks, läbirääkijaks ja vajalike muudatuste eestvedajaks. Ta peab olema sildade ehitajaks erasektori, riigi ja ühte spordipere vahel. EOK president peab panustama kogu oma aja ja energia eesti sprodi edendamiseks, olen valmis loobuma tänasest tööst ja pühenduma spordile. Spordi juhtimises time-outi’i ei võta!

12:02
EOK TÄISKOGU

Jüri Ratas pean kõnet, slaidil tema pidepunktid.

A photo posted by Ott Järvela (@ottjarvela) on


12:02
EOK TÄISKOGU

EOK peasekretär Siim Sukles tutvustab hääletamiskorda enne presidendi valimise algust.

A video posted by Ott Järvela (@ottjarvela) on


12:00
EOK TÄISKOGU

Õhtuleht püüdis enne hääletuse algust kinni kahe alaliidu presidendid ning uuris, kui tähtis on, kes EOK presidendiks saab.

 

11:51
EOK TÄISKOGU

11:42
EOK TÄISKOGU

11:41
EOK TÄISKOGU
11:40
VORMEL 1
Teisel vabatreeningul näitasid kiireimat aega Ferrarid. (Reuters/Scanpix)
11:35
Ott Järvela

"EOK on alati pidanud oluliseks puhta spordi eest võitlemist," ütles äsja EOK president Neinar Seli, kes pole midagi ette võtnud küsimusega, et üks tema asepresidentidest (Kristina Šmigun-Vähi) on enam kui kaks aastat olnud dopingu tarvitamises kahtlustatav.

#absurd

11:34
EOK TÄISKOGU
EOK president Neinar Seli.

11:29
EOK TÄISKOGU
EOK täiskogu on täies hoos.
11:27
EOK TÄISKOGU
 

Algas kevadine EOK täiskogu koosolek. Täna valib EOK liikmeskond ka uue EOK presidendi! #terveeestieest #olympiafann

A video posted by Olympiafänn (@olympiafann) on

11:19
EOK TÄISKOGU

Viimaseid tunde EOK president Neinar Seli peab lahkumiskõnet, mille alguses teatas: "Püüdlused kaasata spordi rahastamise juurde riigiettevõtted ei kandnud vilja. Olen jätkuvalt veendunud, et riigiettevõtete poolt spordi toetamine on õige.

Lisaks Tallinna Sadamale taotlesime toetust ka Eesti Energialt. Selliste ettevõtete kohustus peaks olema toetada kultuuri ja sporti. Majanduslikult oleks tegu kindlasti kasumlikuma tegevusega, kui Ameerikas või Jordaanias lobistidele makstud summad. /…/ Piltlikult öeldes sai reservohvitserina kogu tuli enda peale võetud."

11:18
EOK TÄISKOGU
Kristina Šmigun-Vähi - viimaseid tunde EOK asepresident.

11:15
EOK TÄISKOGU
Täiskogu juba käib, aga lisame siia ka foto kolmandast presidendikandidaadist Tõnu Tõnistest.
11:05
KES SAAB EOK PRESIDENDIKS?

10:55
EOK PRESIDENDIRALLI

EOK täiskogu on peatselt algamas ning presidendikandidaadid on samuti kohal. Kui Urmas Sõõrumaaga koos andis Õhtulehe reporter ära enda üleriided ning Tõnu Tõnistet sai näha teise korruse alguses, siis Jüri Ratas ajab juttu kohvilaua ääres.

10:43
KES SAAB EOK PRESIDENDIKS?

Tuletame meelde tänase võistluse määrustiku.

Kell 11 algab Viru hotellis Eesti Olümpiakomitee (EOK) täiskogu, kus valitakse organisatsiooni uus president. Igal kandidaadil on esmalt 15 minutit aega oma mõtteid täiskogule tutvustada.

Järgneb I hääletusvoor, kus valituks saamiseks on vajalik mitte täiskogu enamus, vaid lihthäälteenamus ehk 50% + 1 hääl hääletusel osalenutest. Seega kui hääletusel osaleb (loe: laseb sedeli kasti) näiteks EOK 121 liikmest 100, siis on valituks osutumiseks vaja 100/2 = 50 +1 ehk 51 häält.

Kui I voorus ükski kandidaat lihthäälteenamust ei pälvi, lähevad kaks enim hääli saanud kandidaati edasi teise vooru. Kui II voorus kumbki kandidaat lihthäälteenamust ei pälvi, läheb enim hääli saanud kandidaat edasi III vooru. Kui III voorus ei pälvi allesjäänud kandidaat lihthäälteenamust, on valimised nurjunud ja kokku kutsutakse uus täiskogu, mille toimumise aja otsustab täitevkomitee.

Kui mõnes voorus jagunevad hääled kahe kandidaadi vahel võrdselt, läheb too voor kordamisele.

10:40
KELLEST SAAB EOK PRESIDENT?
EOK presidendikandidaat Urmas Sõõrumaa ja Eesti Jalgratturite Liidu president Jaan Toots.
10:25
RALLIKROSS

Nädalavahetusel algab uus rallikrossihooaeg, kus põnevust kamaluga, sest kaasa lööb tänavu ka üheksakordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb.

Rääkisime hooaja eel Super1600 arvestuses terve EM-hooaja kaasa tegeva Siim Saluriga, kes ennustab: Solberg alistab MM-heitluses Loebi

Oktoobri alguse veedab iga autospordifänn Riias! Rallikrossi MM tuuakse peaaegu koju kätte.

Siim Saluri: "Solberg oli kindlasti endast päris väljas, kui kuulis et Loeb tuleb MMi sõitma." (Laura Oks)
10:23
Ott Järvela

Eesti Olümpiakomitee täiskogu väljakuulutatud alguseni on jäänud veidi vähem kui tund aega ja delegaadid tasapisi kogunevad. Suurt tunglemist siiski veel pole.

Olukord VIru hotellis veidi vähem kui tund aega enne EOK täiskogu algust.
10:13
RANNAVÕRKPALL
Rannavõrkpallurid Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak teenisid Sotši MK-etapile põhiturniiripääsme. (Stanislav Moshkov)

08:27
VORMEL 1

Põrkame vahepeal mootorite maailma - loe, mis toimus Hiina GP esimesel vabatreeningul!

Nico Rosberg  (GREG BAKER)
08:13
JALGPALL

08:09
EOK PRESIDENDIRALLI

Päeva alustuseks on paslik üle lugeda ka Õhtulehe suur uurimus, mis selgitas valimiste telgitaguseid!

VALIMISED (STANISLAV MOSHKOV)
08:01
KES VALITAKSE PRESIDENDIKS?
EOK presidendikandidaadid Urmas Sõõrumaa, Tõnu Tõniste, Jüri Ratas (Arno Saar)

07:59

Tere hommikust! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee