Olümpia

Neinar Seli ründas lahkumiskõnes Eesti Energiat (2)

Henry Rull, 15. aprill 2016, 11:29
Neinar Seli (vasakul).Foto: Arno Saar
2012. aastal Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendiks valitud ning täna ametist lahkuv Neinar Seli võttis EOK täiskogul kokku oma ametiaja.

56aastase poliitiku ja ettevõtja sõnul jäi ta ühe lubaduse täitmisega selgelt hätta. Nimelt lubas Seli EOK sponsoreelarve kolmekordistamise, mis aga luhta läks.

Samal teemal

"Üritused riigiettevõted spordirahastamisesse kaasata ei kandnud vilja, ehkki rahastamine oli alaliselt minu prioriteet," alustas ta. "Ettevõtjana, kes on sporti toetanud, olen jätkuvalt veendunud, et spordi toetamine riigifirmade poolt on õige. Lisaks Tallinna Sadamale taotlesime toetust ka Eesti Energialt - selliste ettevõtete kohustus peaks olema toetada sporti ja kultuuri. Majanduslikult oleks tegu kindlasti kasumlikuma tegevusega, kui Ameerikas või Jordaanias lobistidele makstud summad."

"Viimasel kahel aastal läks hulk energiat kaotsi, tegelemaks teiste probleemidega ja kulmineerus sellega, miks täna uut EOK presidenti otsime. Piltlikult öeldes sai reservohvitserina kogu tuli enda peale võetud. Loodan, et võitlus polnud asjatu," viitas mees süüdimõistmisele korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu rikkumises. Nimelt oli Seli Tallinna Sadama nõukogu esimehena selle poolt, et ettevõte toetaks EOKd 250 000 euroga.

Samas on Seli rahul, et EOK tulud on viimase kolme aasta jooksul kasvanud 1,5 miljoni euro võrra ning aastate lõikes on olümpiamängude ettevalmistusse suunatud rohkem vahendeid. 

"Tippspordi rahastamises on tehtud oluline samm edasi. A-, B- ja C-kategooria sportlastele on tagatud näiteks sotsiaalgarantiid, samuti on kasvanud toetused võistkondade aladele, millele on eraldatud üle kolme miljoni," lisas Seli.

Kõne lõpetuseks tänas Seli kolleege ning manas seinale slaidi: "Minu põhimõte elus ja spordis: armastuse eest raha ei võeta ja kui võetakse, siis pole see armastus."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee