Põlva Serviti - Minski SKAFoto: Aldo Luud
Käsipall
16. aprill 2016, 18:20

Balti liiga tiitlikaitsja surus Põlva Serviti pronksimatšile + GALERII

Põlva Serviti käsipallimeeskond kaotas Balti liiga poolfinaalis tulemusega 26:36 (9:20) tiitlikaitsjale Minski SKAle ning võitleb homme koduses Mesikäpa hallis pronksmedalite eest.

Favoriidina Põlvasse rännanud Valgevene klubi haaras kohe mängu alul juhtohjad ega loovutanud neid enam. Viie minuti järel juhtis SKA 5:1, mis sundis Põlva peatreenerit Kalmer Mustingut aega maha võtma.

Olulist muudatust minutiline mõttepaus kohtumisse ei toonud. Põlva mehed olid endiselt hädas nii rünnakul (eelkõige viskele pääsemisega) kui kaitses. 15 minuti järel juhtis SKA 11:5 ning poolajaks juba 20:9.

Teisel poolajal oli Põlva rünnak pisut lustlikum, kuid murrangut kodumeeskonnal tuua ei õnnestunud. 45minutilise mängu järel juhtis SKA 30:15 ning võitis lõpuks tulemusega 36:26.

Põlva parimatena viskasid Ardo Puna ja Hendrik Varul viis väravat.

Serviti vastane homme kell 12 algavas pronksimatšis selgub täna kell 19.15 algavas teises poolfinaalis, kus kohtuvad Riihinmäki Cocks (Soome) ja Kaunase Granitas-Gaja-Karys (Leedu). Balti liiga finaal algab homme kell 14.15.

Minski meeskond võitis lisaks eelmisele aastale Balti liiga ka hooaegadel 2012/2013 ja 2013/2014. Eesti klubide viimane triumf pärineb aastast 2012, kui tiitli võitis Kehra. Põlva mehed said kuldmedalid kaela aastatel 2008 ja 2010.