Tennis

Andy Murray: Šarapova võistluskeeld tähistab salatsemise lõppu tennisemaailmas (5)

Toimetas Mart Treial, 17. aprill 2016, 10:35
Andy MurrayFoto: AFP / Scanpix
Tennisestaar Andy Murray (ATP 2.) sõnas, et meldooniumiga vahele jäänud Maria Šarapovale võistluskeelu määramine tähistab salatsemise lõppu tennisemaailmas.

"Šarapova-suguse staari võistluskeelu avalikustamine on positiivne. Kui seda poleks avalikult tehtud, siis võtaksin seda kui alasisest kinnimätsimist," vahendab Murray sõnu Daily Mail. 

Samal teemal

"Minu arust ei peaks spordiala kaitsma oma suurimaid staare ega üldse kedagi, kes petab. Pole vahet, kas tegu on kokkuleppemängu või dopinguga. Igal juhul peab ala teadustama probleemi ning tegema kõik, et see välja juurida. Fraas nagu "see on väga haruldane" ei kõlba kuskile. Selle asemel tuleb tagada, et see kunagi enam ei korduks.

Minu teada kavatsevad alajuhid reegleid kohandada nii, et edaspidi teavitatakse alati avalikkust, kui keegi jääb keelatud ainetega vahele. Isegi siis, kui täpne karistus pole veel määratud.

See välistab nii-öelda vaikse keelu, mille sportlane võib vigastusega välja vabandada. See on see, mis juhtus horvaadi Marin Ciliciga 2013. aasta Wimbledonil, mille ta "vigastuse tõttu" pooleli jättis. Inimesed hakkasid sosistama ja hiljem selgus, et ta põrus hoopis dopinguproovis. Säärased juhtumid on kohutavad."

5 KOMMENTAARI

t
to Jaan 17. aprill 2016, 15:46
Sõõrumaa ei ole spordijuht vaid EOK president.Nimeta siis petturid,kellega ta koostööd teeb,siis saavad teised ka targemaks.Mille põhjal sa järeldad,et ta peab Alaveri maailmaklassi treeneriks.Tunned siis Sõõrumaad või loed ta mõtteid,oled ehk selgeltnägija ja posija.
s
see 17. aprill 2016, 15:20
aus tennisist ei ole kindlasti dzhentelmen!
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee