Maadlus
17. aprill 2016, 13:43

Mõlemad võitsid oma kaalukategooria finaalid!

IMELINE! Arusaar ja Nabi maadlesid end olümpiale (4)

Kreeka-rooma maadlejad Heiki Nabi (-130 kg) ja Ardo Arusaar (-98 kg) võitlesid Serbias Zrjenjaninis peetaval maadluse Euroopa tsooni olümpiakvalifikatsiooniturniiril endale olümpiapileti.

Augustikuus Rio de Janeiros toimuvatele olümpiamängudele pääsevad turniiri kaks paremat.

Mõlemad eestlased said selle vägitükiga ka hakkama. Nabi võttis poolfinaalis Valgevenet esindavalt Ioseb Tšugošvililt magusa 3:1 revanši hiljutise Riia EMi veerandfinaali 0:3 kaotuse eest.

Arusaar alistas poolfinaalis valgevenelase Tsimafei Dzeinitšenkaga, kes võitis 2010. aasta MMil hõbemedali. Maadlus lõppes küll punktidega 1:1, ent Arusaar teenis kohtunike soosingu, sest teenis hoiatuse vastasest varem.

Avaringis oli Nabi 4:1 parem serblasest Nemanja Pavlovicist ning veerandfinaalis 3:0 ungarlasest Balint Lamist. Arusaar seljatas teel poolfinaali punktidega 3:2 Aserbaidžaani maadleja Šalva Gadabadze ning soomlase Tuomas Lahti 6:2.

Mõlemad meie vägilased lõpetasid turniiri oma kaalukategooria võiduga. Heiki Nabi (-130 kg) alistas finaalis 3:0 sakslase Eduard Poppi ning Ardo Arusaar (-98 kg) ungarlase Adam Varga 3:1.