Spordiblogi

Deivil Tserp | Eesti laskesuusatamises on miski päris mäda (12)

Deivil Tserp, 25. aprill 2016 06:01
Darja Jurlova on 24aastane, kuid ta otsustas tippspordist loobuda.Foto: Aldo Luud

Eesti laskesuusahooaeg väärib hindeks koolipoisi tugevat kolme. Noorte ja juunioride tiitlivõistlustel harjumuspärast medalisaluuti polnud, ka täiskasvanud ei toonud tähti taevast alla, kuid Kalev Ermitsa ja Rene Zahkna ilusad sõidud MK-etappidel süvendasid lootust, et Indrek Tobrelutsu taandumisega alanud põlvkondade vahetus läheb kardetust valutumalt.

Paraku sai jätku üks halb tava: äsjase hooaja vahele jätnud Darja Jurlova ei naase tippsporti. Hiljuti 24. sünnipäeva tähistanud narvalanna on järjekordne Eesti laskesuusataja, kes otsustas nii-öelda enne õiget aega karjäärile punkti panna. Samasse ritta saab asetada Eveli Saue, Martten Kaldvee, Daniil Steptšenko ja põhimõtteliselt ka Sirli Hanni.

Neil kõigil on olnud loobumiseks sügavalt isiklikud põhjused, ometi võib väita, et meie laskesuusatamise süsteemis on miski päris mäda. Jurlova rääkis siiralt oma terviseprobleemist ja soovist lõpetada õpingud Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Ühtlasi osutas ta, et Eestis napib asjatundjaid, eriti laskmises. Kui mõni tasemel (välis)treener appi kutsutakse, lõpeb see luksus kiiresti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.07.2018
Laskesuusaliitu hakkab juhtima endine olümpiasportlane

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee