Video: Tiina Kõrtsini 27. aprill 2016 18:52
Täna 100 päeva pärast avatakse Rio de Janeiros 31. suveolümpiamängud. Selle tähistamiseks korraldas Eesti Olümpiakomitee Tallinn Art Space galeriis esitluse, kus tutvustati noore kunstniku Karl Markus Antsoni (20) loodud kuuest maalist koosnevat seeriat Eesti sportlastest.

Lõuendile jäädvustati Eesti olümpiasportlased Gerd Kanter, Mart Seim, Heiki Nabi, Rasmus Mägi, sõudmise neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsa ja kolmikõdedest maratonijooksjad Lily, Liina ja Leila Luik.

Tänavapildis võib loodud teoseid märgata alates tänasest kuni Rio olümpiamängude lõpuni välireklaamipindadel, mille kujunduse keskseks elemendiks on just nimetatud maalid. Maalide originaalide esimene avalik väljapanek avatakse homme Montoni kaupluses Ülemiste Keskuses. Maale ja neist igaühe valmimise lugu tutvustatakse sotsiaalmeedias.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on spordi mõtestamine kultuuri osana Eesti Olümpiakomitee visioon. „Selle üheks kinnituseks on ka täna toimunud esitlus Tallinn Art Space galeriis. Me esitlesime maaliseeriat Eesti sportlastest. Me jagasime rõõmu spordist osana kunstis. Need maalid on teosed, mis räägivad oma lugu, näitavad suunda, jäävad kestma ja aitavad mäletada,“ ütles Sõõrumaa

„Eesti Olümpiakomitee peab oluliseks noorte sportlaste märkamist ja toetamist. Nende teoste autoriks on noor kunstnik Karl Markus Antson. Oma unistuste poole pürgivatele noortele tuleb anda võimalus. Nende eesmärkide täitumine tähendab meile palju rohkemat kui vaid sportlaste või kunstnike isiklike eesmärkide realiseerumine. Sport liidab ja kunst liidab. Usaldame noori ja toetame neid nende teekonnal.“.

Maalide autor Karl Markus Antson: „Minu esialgne plaan ja idee oli väga lihtne. Tahtsin maalida Eesti sportlasi, sest mulle meeldib sport ja kunst. Omapoolse austusavaldusena soovisin läbi maalide tänada sportlasi kelle pühendumus ja armastus oma valdkonna vastu on mulle tugevat mõju avaldanud.

See on andnud motivatsiooni ja teotahet arendada ennast nii maalimises kui ka spordis. EOK otsustas loodud maale kasutada ka Rio kampaania keskse visuaalina oli positiivne üllatus. Mulle meeldib, kui kunst inimeste keskel ja nii saan ma oma maalide kaudu tänavapilti ja inimeste igapäevaellu tuua rohkem rõõmu ja värve. Olen Eesti Olümpiakomiteele südamest tänulik selle suurepärase võimaluse ja usalduse eest."

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Milline 27. aprill 2016 22:28
kolmikust selle maali omale saab?
27. aprill 2016 22:06
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Missee sinu asi on 27. aprill 2016 22:37
No mis see sinu asi on? Kuidas nad käivad, või mida nad teevad. Minu arust on nad väga tublid ja ilusad noored neiud, Ja nad ei ole kunagi sulle öelnud et nad peaksid sinule meeldima. Kui sulle ei meeldi siis ära vaata, Kõik ei pea sinu moodi nahktagi ja adidas püksid ja kootud nike peas.
nurrmees 27. aprill 2016 23:18
ma ei öelnud, et nad mulle ei meeldi. esitasin küsimuse, miks mitmikud ka täiskasvanuna ühesuguseid riideid kannavad. kas sellepärast, et kõigile meeldivadki samad riided või sellepärast, et rõhutada oma sarnasust? või mingi kolmas põhjus? p.s. nahktagi mul ei ole, adidase dresse ka mitte, kootud müts on täitsa olemas, kahjuks või õnneks mitte nike.
Tegu 27. aprill 2016 22:46
on ometi olümpiavormiga.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS