Käsipall

7 VÕTIT | Käsipallifinaal sedapuhku Liivimaa siseasi, HC Kehra – Viljandi HC 23:25 (seeria 1:3) (5)

Ott Järvela, Kehra spordihoone, 28. aprill 2016, 22:01
Viskel on Viljandi tagamängija Kristo Voika, kes kostitas Kehrat poolfinaalseeria neljandas mängus viie väravaga.Foto: Stanislav Moškov
Käsipalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria neljandas mängus alistas Viljandi HC võõrsil 25:23 (poolaeg 13:8) HC Kehra ning jõudis võitudega 3:1 finaali. Õhtulehe kokkuvõte mängust läbi seitsme võtmeküsimuse.

1. Mis otsustas mängu saatuse?

Esimene poolaeg. 11kordne Eesti meister HC Kehra oli totaalselt liimist lahti. Kui seeria kolmandas mängus oldi esimesed 15 minutit kuival, siis sedapuhku visati 21 minutiga kolm väravat. Jah, Viljandi kaitse oli hea ja väravavaht Rasmus Ots suurepärane, ent Kehra vähese resultatiivsuse põhipõhjus oli suur hulk täiesti välditavat praaki. Teisel poolajal oli Kehra palju parem, aga Viljandi suutis esimesega kätte võidetud edu hoida.

Ott Varik viib Viljandi meeskonna pärast Kehra järjekordset tehnilist praaki kiirrünnakule. Foto: Stanislav Moškov

Samal teemal

2. Miks peaksid sina, kes sa pole kunagi käinud käsipalli Eesti meistrivõistlusi vaatamas, kindlasti mõnele (või miks mitte kõigile?) finaalmängudele minema?

Sest Põlva Serviti ja Viljandi HC kodusaalides otsustavate mängude ajal valitsev atmosfäär on võimas, kirglik ja tohutult siiras. Mõlemas meeskonnas mängivad oma linna poisid, kellele elavad tribüünil kaasa sõbrad-sugulased-klassikaaslased. Säärane isiklik side on kõige võimsam ja tekitab mängijates tohutu vastutustunde, mis paneb nad platsil viimseni pingutama, mis omakorda tagab nauditava lahingu. Miks lahingu? Sest nannipunnid ja lödipüksid käsipalli ei mängi.

Käsipalli fännavad vanad ja noored. Aga alati põhjalikult ja kirglikult! Foto: Stanislav Moškov

3. Kas finaalis on favoriit Põlva Serviti või neid tänavu meistrivõistlustel viiest katsest kolm korda võitnud Viljandi?

Põlva Serviti. Samas ei tasu arvata, et tiitlikaitsjat ootaks midagi lihtsat. Vastupidi, neid ootab tungivalt ebameeldiv ja keeruline finaalseeria vastasega, kel pole midagi kaotada ja kes ei karda tänase mängu järgi otsustades vanakuradi vanaema kah mitte. Lisaks on Viljandil suurepärased fännid, kes karjusid täna Kehras kodupubliku üle. Aga Serviti tohutu finaalikogemus on relv, mis teeb neist favoriidid. Ent kolme mänguga finaalseeria ei lõpe.

4. Kes oli platsi parim mees?

Viljandi väravavaht Rasmus Ots tegi suurepärase partii.

5. Mida peaksid Kehra ja Viljandi edasist silmas pidades parandama?

Kehra ei tohi tõmblema hakata. Muidugi on finaalist väljajäämine valus ja tekitab pettumust, aga äkiliste lüketega reeglina midagi ei päästa. Tuleb plaanile truuks jääda ja tööd jätkata. Kui Kehra viimati finaalist välja jäi (2010), võideti aasta hiljem hõbemedal ja veel aasta hiljem meistrikuld.

Viljandi peab finaalis vältima pabistamist, mis tahtis neil tänase mängu ära rikkuda. Protesteerimise eest teenitud kaheminutilised eemaldamised on finaalis lubamatud. Ning kindlasti ei jäänud Serviti juhendajal Kalmer Mustingul märkamata, et kui Kehra lõpus üle välja mees-mehe kaitsega mängu päästa üritas, pudistaski Viljandi neli korda palli ära.

6. Mida ütlesid asjaosalised?

HC Kehra peatreener Indrek Lillsoo: "Viljandi väravavaht oli kindlam. Mõlemad meeskonnad olid kaitses head, aga Viljandi mõlema Kristo (Järve ja Voika) kogemust oli ründetegevuses ja –otsustes näha. Kiiruses olime Viljandist üle, aga sellest tulenevalt tegime palju valesid otsuseid ja tehnilist praaki. Posti tabamine pole vabandus – postivisked on möödavisked. Marko Slastinovski puudumine loomulikult mõjutas, nii rünnakul kui ka kaitses.

Püssi põõsasse ma kindlasti ei viska. Kui otsuse tegin ja Kehra peatreeneri-ametiga kaasneva vastutuse võtsin, siis oli kohe jutt, et tegu pole ühe-aastase projektiga. Võib-olla ajas meie niivõrd hea algus hooajale meie fänne ja Eesti käsipalliringkonda natuke elevile. Võitsime ju Eesti karikavõistlused ja kõik arvasid äkki, et nii lihtne see ongi.

Aga müts maha Viljandi ees – nad võitlesid kõigis mängudes iga ruutsentimeetri eest. Emotsiooni ja tahet jagus. Finaalis on neil väga raske, aga kui nad näitavad üles samasugust tahet kasvõi neljakäpukil mööda platsi võidelda, siis on kõik võimalik."

HC Kehra peatreener Indrek Lillsoo. Foto: Stanislav Moškov

Viljandi HC peatreener Marko Koks: "Praegu on hinges ikka rohkem rõõmu finaali saamise üle kui muret seal ootava Serviti pärast. Viljandi pole ju kunagi varem finaalis mänginud. See on aastatepikkuse järjepideva töö vili. Mure tuleb homme-ülehomme, kui finaalile mõtlema hakkan.

On tunda, et hetkel hingab terve Viljandi käsipallirütmis. Tänagi Kehrasse sõitnud publik ja kodusaalis on neid veel kordades rohkem. See, kuidas nad kaasa elavad ja muret tunnevad… päris uhke tunne on!

Kindlasti on finaalis Serviti soosik. Poolfinaali eel ütlesin samuti, et Kehral on rohkem kogemusi, aga suutsime võiduni jõuda. Servitil on finaalikogemust ikka väga palju. Meil ei puudu see täielikult, sest Järve ja Voika on Soomes finaale mänginud. Vaimse poole pealt peamegi neile lootma, et nad noortesse rahulikkust ja enesekindlust süstiksid. Usun, et kõik on võimalik."

7. Mis saab edasi?

Pikka pausi pole. Finaalseeria algab teisipäeval, 3. mail Põlvas ning mängitakse kolmepäevaste pausidega kolme võiduni. Eesti meister selgub kõige hiljemalt 15. mail Põlvas. Kehrat ootab kahe võiduni peetav pronksiseeria Viimsiga, avamäng toimub 4. mail.

Viljandi ääremängija Ott Variku võidujoovastus.... Foto: Stanislav Moškov
... ja HC Kehra mängijate kaotusevalu. Foto: Stanislav Moškov

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee