Selver viigistas higises ja pingelises mängus finaalseeria

Viljar Voog, 29. aprill 2016, 06:00
Andres Toobal on Selveri finaalseerias viigini juhtinud. Arno Saar
Tallinna Selveri sidemängija Andres Toobal on olnud koduste võrkpallimeistrivõistluste finaalseerias platsil kaheksa geimi ja kodumeeskond on võitnud neist seitse. Eilse 3:0 (25:23, 25:22, 25:23) võiduga viigistati seeria Pärnuga 2:2.

"Pigem on teistel meestel tekkinud rohkem eneseusku ja ei lööda millegi ees risti ette," ei tähtsustanud koondislane Toobal oma rolli üle, kuigi mängu parimana 15 punkti toonud Karli Allik kiitis just sidemängija panust. Toobal lisas: "Tüüpilised finaalid: mänguilu pakkuda on keeruline, aga emotsiooni oli siin kõvasti!"

Neljas finaalmatš oli tõesti eelmistest pinge poolest kõvasti krehvtisem. Kui kahes avakohtumises oli Pärnu selgelt parem ja kolmandas näitas ülemvõimu Selver, siis eile püsis igas geimis pinge viimaste hetkedeni. Ja ometi kallutas kõik kolm nappi geimivõitu enda poolele kodusaalis mänginud pealinnaklubi.

"Vabandage väljendust, aga niisuguse sita mänguga läks niigi hästi, et geimid ainult kahe punktiga kaotasime," oli Pärnu kapten Andrus Raadik nelja võiduni kestva seeria 2:0 eduseisu mahamängimisest selgelt pettunud. "Pühapäeval vaatame, raisk, seda jama uuesti!" tahab ta oma meeskonnakaaslastelt näha hoolsamat mängu.

Terve matši võttis kokku teise geimi lõppakord, kus nurgaründajana tegutsev Selveri teine diagonaal Oliver Orav võttis pärnaka tugeva servi kehvasti vastu, pidi leppima võrgust paari meetri kaugusele tulnud tõstega, ent virutas palli siiski läbi Pärnu blokis haigutava augu 24:22 eduseisuks.

"Neil oli otsustavatel hetkedel rohkem häid emotsioone ja sealt tulid ka õnnestumised, bloki vahelt läbi löödud pallid. Me eksisime seal täna väga palju," kurtis Raadik. Kokku teenis Pärnu mängu peale vaid kolm blokipunkti.

Kui 2:0 eduseisul näis Pärnu selge tiitlisoosikuna, siis nüüd algab seeria sisuliselt nullist – pühapäeval kohtutakse Pärnus, järgmisel neljapäeval taas Tallinnas ning kui läheb vaja ka seitsmendat mängu, toimub see 8. mail suvepealinnas.

Millist mängu nädalavahetusel näeme? "Ei oskagi kohe öelda. Eks see oleneb jälle, kuidas keegi mängu alguses käima saab," ei tea Toobal ennustada, millise süžee järgi ülejäänud mängud kulgema hakkavad.

Pronksmedalid kuuluvad tänavu Rakvere meeskonnale, kes alistas otsustavas viiendas mängus TTÜ 3:1.