VALUS: Varese leegionärid Kristjan Kangur (vasakul) ja NBA kogemusega Brandon Davies ja Maalik Wayns ei suuda uskuda, et võit niimoodi käest lipsas. Foto: FIBA
3. mai 2016, 06:00

Teadmatusest eurofinaali: Kanguri teekond legendide kõrvale

Eesti korvpallikoondise kaptenil Kristjan Kanguril oli väärikasse auhinnakappi võimalus riputada veel üks kuldne autasu, kuid õnne tipust jäi eurosarja finaalis puudu viis minutit.

80 000 elanikuga Itaalia väikelinna Varese klubi tõestas juba reede õhtul FIBA Europe Cup finaali jõudmisega, milline sisu peitub mängu armastavates pallurites. Paraku lõppes lust pühapäeva hilisõhtul, kui viimasel veerandil mängiti maha 11punktiline eduseis ning kaotati 62:66.

„Ega mängu ilus vaadata polnud. Kogu aeg käis selline korralik mürgeldamine, aga tegelikult domineerisime, kogu mängu olime ees, kuid tegime lõpupoole mõned valed otsused ja nii see läks,“ tõdes 28 minutiga 7 punkti visanud Kangur ERRile, lisades: kaotusvalu on suur.