Siim-Sander Vene (palliga).Foto: KAUNASE ZALGIRIS
2. mai 2016, 21:20

TÄPSUSKÜTT: 100%-lise täpsusega tabanud Vene aitas Žalgirise nelja parema hulka

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene leivaisa Kaunase Žalgiris võitis Leedu meistrivõistluste veerandfinaalseeria kolmandas mängus 95:81 Pieno žvaigždesi ning sammus nelja parema hulka.

Žalgiris kaotas esimesed kümme minutit küll tervelt tosina punktiga - 18:30 -, ent pani teistel veerandaegadel oma paremuse maksma. Kusjuures, poolajaks oli seis juba viigis.

Võitjate resultatiivseimana viskas korvialune jõud Paulius Jankunas 15 punkti, Vene sai kirja seitse silma. Ent erinevalt Jankunasest tabas eestlane kõik väljakult sooritatud visked: kaks kahepunktiviset ja ühe kaugviske. Lisaks võttis ääremängija neli lauapalli.

Poolfinaalis kohtub Žalgiris Prienai Vytautase ja Utena Juventuse vahelise paari võitjaga. Viimased juhivad kolme võiduni mängitavat seeriat 2:1, täna alistati Vytautas võõrsil 66:65.