Juba kohtumise avaminutitest haaras ohjad FC Flora ja ründaja Albert Prosa pääses löögile, millele järgnes ...Foto: Martin Šmutov
Evald Tipneri karikas
4. mai 2016, 08:05

12 KAADRIT | Flora tõmbas Tammeka eurounistusele kaks kriipsu peale

Evald Tipneri nimelised Eesti jalgpalli karikavõistlused on jõudnud poolfinaalideni ja teisipäeval alistas FC Flora 2:0 Tartu Tammeka.

Flora läks mängu juhtima 50. minuti Markus Jürgensoni penaltist, kõigest viis minutit hiljem suurendas Maksim Gussev Tallinna klubi eduseisu kahele väravale.

Vaatame mängule tagasi läbi Õhtulehe fotograafi Martin Šmutovi fotosilma.

Juba kohtumise avaminutitest haaras ohjad FC Flora ja ründaja Albert Prosa pääses löögile, millele järgnes ... Foto: Martin Šmutov
... löök Mihkel Ainsalult, kus kõik jälgisid, kas pall veereb väravasse või mitte. Kuid veelgi olulisemana – juba Prosa löögi ajal oli äärekohtunik tõstnud lipu ehk suluseis ja need väravad poleks lugenud. Ainsalu löök veeres, muide, üle otsajoone. Foto: Martin Šmutov
Flora kapten Gert Kams oli aktiivne ja teda püüdis iga hinnaga takistada Tammeka kaitsja Kevin Anderson, kes tegi endale lõpuks natuke liiga ja pidi mängust lahkuma. Foto: Martin Šmutov
Esimesel poolajal oli suurepärane võimalus Markus Jürgensonil, kuid siis suutis Karl Johan Pechter palli tõrjuda. Foto: Martin Šmutov
Mihkel Ainsalu võttis pallureid ette iga mõeldamatu ja mõeldava nipiga: siin tõrjub ta Tauno Tekkot kehaga, samal ajal lööb ja hirmutab sellise pommlöögiga Jürgen Lorenzit. Foto: Martin Šmutov
Zakaria Beglarishvili pealelöök. Väravavahini pall ei jõudnud. Tammeka kaitsjad jõudsid kõikjale ette. Foto: Martin Šmutov
Maksim Gussev esimesel poolajal, löök oli võimas, kuid väravat veel ei toonud. Gussev tegi teisel poolajal vigade paranduse ja lõi iluvärava. Foto: Martin Šmutov
Kohtumise ehk otsustanud hetk. Peakohtunik Kristo Külljastinen sai lisakohtunikult näpunäiteid ja näitas siis käega Tammeka penaltipunkti suunas. Kevin Anderson mängis palli käega ja Flora saab 11-meetri karistuslöögi. Foto: Martin Šmutov
Markus Jürgenson saatis palli teele ja nagu näha, ei takistada seda teekonda miski – vaba tee võrguni. Foto: Martin Šmutov
Markus Jürgenson lendab ja juubeldab. Foto: Martin Šmutov
Tammeka pani hoogu juurde ja üritas mängu tagasi saada, siin kimbutab Martin Miller florakat Gert Kamsi. Foto: Martin Šmutov
Ära kunagi keera pallilt pilku? Flora palluri Nikita Baranovi on kukutanud Rasmus Tauts. Foto: Martin Šmutov