Spordivaria

EM-kuld Kaspar Taimsoo: ilm mängis meile trumbid kätte (6)

Ville Arike, 8. mai 2016, 13:45
Kaspar Taimsoo. LAURA OKS
Täna sõudmise Euroopa meistriks kroonitud Eesti neljapaadimeeskonna liige Kaspar Taimsoo arvas, et ilm mängis meie paatkonnale trumbid kätte.

"Täna julgeks küll niimoodi öelda. Oli raske ilm, puhus tugev küljetuul. Toimus päris äge võitlus, väga raske sõit. Oleme treeningutel saanud palju tuult ja vilet. See oli vesi meie veskile. Kevadine Horvaatia ja tuuline Viljandi laager on läinud asja ette," rääkis mõnekümne minuti eest autasustamispjedestaalil seisnud Taimsoo telefoniusutluses Õhtulehele.

Samal teemal

Eesti paatkond jäi poolel maal Venemaast umbes paadipikkusega ehk ligi kolme sekundiga maha, kuid lõpuks pääses neist ise kahe ja poolega ette. Kas siiski polnud kartust, et venelased on liialt kaugele ette pääsenud? "Alguses ma väga palju ei vaadanud kõrvale. Meie mõttekäik oli selline, et paneme 1000 meetri peal veidi juurde. 1100-1150 meetril nägin, et hakkame neile lähemale jõudma, meie kiirus oli tsipa suurem. Panime lõpuni välja," selgitas Taimsoo lihtsat taktikat.

Eestlasi tabas neljapäeval suur ehmatus, kui hommikusel treeningul toimus korraldajate kaatriga kokkupõrge ja lõhuti kaks aeru. "Ma ei dramatiseeriks seda üle. Kui kaldale jõudsime, olid lahendused juba olemas ning õhtuseks trenniks uued aerud käes. Rahvusvaheline sõudeliit FISA maksis need kinni," lausus Taimsoo tüünelt.

6 KOMMENTAARI

õ
Õnnitused EESTI KULDPOISTELE! 8. mai 2016, 17:30
Surume kätt, vahvad EESTI spordipoisid!
Kõik eestlased ja ka teie EMAD ON VÄGA UHKED TEIE ÜLE!
Aga kõige toredam oli see, kuidas Baltikumi mehed, Eesti ja ka Leedu paadid kihutasid üsna kaugel eesolevatest venelastest enne finisit uhkelt mööda - EEstil kuld, Leedul hõbe!
m
mida teie arvate? 8. mai 2016, 15:48
On meil pôhjust uhkust tunda? On küll - ja küllaga!!! Ja millised ilusad Eesti poisid, tôelised Apoloonid, Eesti Apoloonid! Noh, see on lihtsalt Kulla...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee