Devin Brooksi kaks lõpusekundite kolmest tõid võidu Raplale.Foto: LAURA OKS
12. mai 2016, 20:54

Devin Brooks tõi avamängus Raplale uskumatu võidu! (1)

Korvpallliliiga pronksimatš algas põnevaimal võimalikul moel, kui Rapla alistas võõrsil TLÜ/Kalevi tänu Devin Brooksi viimase sekundi kaugviskele 83:82.

Kohtumine oli algusest peale tasavägine, kuid esiti tundus, et lõpp kuulub teise meeskonna ehk TLÜ/Kalevi põhjaameeriklasest tagamehele ehk Johnny Berhanemeskelile. Ta tabas kolme viimase minuti jooksul eksimatult, visates 9 punkti ning viies omad ette 75:73, 78:74, 80:76 ning neli sekundit enne lõppu ka viigiseisu murdes 82:80. Ometi jäi viimane sõna eelnevalt kahvatuks jäänud Brooksile, kelle esimene kolmene oli 17 sekundit enne lõppu toonud tabloole viigi 80:80.

Kolm esimest veerandit vedas võitjaid Maurice Kemp (27 p, 10 lp). Thomas van der Mars toetas teda 12 punkti ja 14 lauapalli ja Martin Paasoja 10 punktiga. Brooks lisas 10 punktile 6 lauapalli ja 5 korvisöötu, Rapla oli lauas üle 40:30. Thomas Droneyta mänginud Kalevile tõi Berhanemeskel 27, Reimo Tamm 20 ja Dominykas Milka 14 punkti.

Seeria teine mäng algab pühapäeval kell 17 Avise kodusaalis Raplas.