Fenerbahce vs. CSKA.Foto: JOHN MACDOUGALL
15. mai 2016, 23:35

Euroliiga finaalturniiril selgitati tänavuse hooaja parim võistkond. Vana Maailma tugevaima klubisarja finaali võitis Moskva CSKA, kes alistas lisaajal Istanbuli Fenerbahce.

Avapoolaeg kuulus täielikult CSKAle. Fenerbahce eduseisult 27:26 tegid Dimitrios Itoudise hoolealused 24:3 spurdi ning võitsid poolaja 20 punktiga - 50:30.

Kolmanda veerandaja võitis Fenerbahce aga 23:19, viimasel kümnel minutil lisati aga vunki juurde: veerandaeg võideti tervelt 30:14 ning veel kaks sekundit enne lõppu juhtis Türgi klubi 83:81. Ent siis korjas Nando De Colo möödaviske ründelauast Viktor Hrjapa, kes 1,9 sekundit enne lõppu mänguvahendi korvi saatis. Seisult 83:83 rohkem korve ei visatud.

Lisaajal maksid Fenerbahcele kätte mitmed pallikaotused, mille CSKA probleemideta ära lahendus. Lisaaja võitsid armeelased 18:13 ning kogu mängu 101:96.

Itoudise jaoks oli tänane Euroliiga triumf peatreenerikarjääri esimene. Ateena Panathinaikoses abitreenerina töötades võitis ta Željko Obradovici, kes juhendab iroonilisel kombel Fenerbahcet, käe all viis Euroliiga tiitlit.

Euroliiga hooaja ühe peafavoriidi kasuks viskas enim punkte - 22 - Nando De Colo. Miloš Teodosic lisas 19, Kyle Hines 15 silma. Kusjuures, viimati võitis CSKA Euroliiga tiitli 2008. aastal.

Euroopa suurima eelarvega - 37 miljonit eurot - klubi vastu sai kõige rohkem punkte kirja Bobby Dixon, kelle arvele kogunes 17 punkti. Luigi Datome, Ekpe Udoh ja Pero Antic toetasid Fenerbahcet 16 silmaga.

Fenerbahce ridades tegi tavapärasest kehvema mängu korvialune jõud Jan Vesely. Mullu sügisel EMil Eesti koondise vastu pallinud tšehh käis tervelt kümnel korral vabaviskejoonel, ent tabas ainult ühe.

Kolmanda-neljanda koha mängus oli Venemaa tiim Krasnodari Lokomotiv-Kuban 85:75 üle poolfinaalis Fenerbahcele alles lisaajal kaotanud Vitoria Laboral Kutxast.