Jalgpall

19aastane väravavaht Andreas Vaikla kogub Rootsis väge ja tahab maailma vallutada! 

Merili Luuk, Norrköping, 18. mai 2016 06:00
AUKARTUST ÄRATAV KOHT: Kuigi eelmisel hooajal oli Andreas Vaikla vaid pingipoiss, sai ta siiski Norrköpingi Raekojas 12 000 pealtvaataja ees kaela Rootsi meistrimedali. „Mind kutsuti esimesena välja ning seal oli nii palju inimesi ja fotovälgusähvatusi, et midagi polnud näha,“ meenutab ta. „Usun, et kui sel aastal võidame, tunnen end kümme korda paremini!“ Foto: Merili Luuk

Kuidas trumbata üle emadepäev, kus jalgpalli väravavahist poeg teeb elu parima mängu? Ja veel nii, et teda matši järel kallistades karjub staadionitäis rahvast „And-re-as! And-rea-s!“? Just sellise kingi Eesti jalgpallur Andreas Vaikla oma emale tegi.

Torontos sündinud 19aastane Vaikla on senise elu jooksul näinud palju rohkem maailma kui enamik eakaaslasi. 16aastaselt jättis ta perekonna Kanada suurlinna ning tuli Euroopasse ja sõlmis lepingu Inglismaa kõrgliigaklubiga West Bromwich Albion.

"Vanemad ei öelnud mulle kunagi, et ära mine! Nad on minu üle väga rõõmsad ja uhked. Siiani on olnud see veidi sürreaalne – kõik käis nii kähku!“ meenutab Vaikla kolm aastat hiljem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.05.2016
Vaikla ja Norrköping kaotasid viimasel minutil kolm võidupunkti
18.05.2016
Vigastada saanud Norrköpingu väravavaht aitab, mitte ei vihka Andreas Vaiklat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee