Venemaa pääses kodusel MM-il poolfinaaliFoto: GRIGORY DUKOR
Jäähoki
19. mai 2016, 22:39

JÄÄHOKI MM: Saksamaa andis Venemaale raske lahingu, kuid kaotas, Kanada purustas Rootsi, (1)

Jäähoki MM-il mängiti neljapäeva õhtul viimased kaks veerandfinaali. Saksamaa läks küll võõrujustajamaa Venemaa vastu 1:0 juhtima, kuid kaotas lõpuks 4:1. Kanada purustas samal ajal 6:0 Rootsi.

Sakslased läksid veidi üllatuslikult kohtumist juhtima juba viiendal minutil, kui värava lõi Patrick Reimer. Murdeliseks sai teine periood, kui Venemaa viskas kolm väravat. Kaks kolli lõi Vadim Šipatšjov, ühe Jevgeni Dadonov. Lõppseisus vormistas viimasel kolmandikul Aleksandr Ovetškin.

Teine veerandfinaal Kanada ja Rootsi vahel kulges samamoodi. Pärast avaperioodi 1:0 võitu viskas Kanada teisel kolmandikul vähem, kui kuue minutiga kolm väravat ning juhtisid enne viimast 20 minutit 4:0. Viimasel perioodil lisandus veel kaks tükki. Kollid sai kirja Mark Scheifele, Matt Dumba, Brad Marchand, Maxi Domi, Mark Stone ja Derrick Brassard.

Õhtuste kohtumistega selgusid ka veerandfinaalpaarid. Venemaa kohtub Soomega ning Kanada läheb vastamisi USA-ga. Poolfinaalid mängitakse laupäeval.