Eesti ragbikoondis.Foto: Teet Malsroos
21. mai 2016, 17:43

VÄGEV! Eesti ragbikoondis tegi Slovakkia alistamisega ajalugu! (2)

Eesti ragbikoondis alistas Tallinnas Kalevi staadionil toimunud Euroopa Rahvaste Karika 3. divisjoni finaalmängus tulemusega 36:29 Slovakkia koondise ning pääses ajaloos esimest korda 2. divisjoni.

Suurepäraselt motiveeritud eestlased alustasid kohtumist hästi, tegid kiirelt kolm try’d ehk viie punkti väärilist rünnakut ning Leicester Tigersi akadeemiast ragbihariduse saanud Luke Veebel realiseeris kolmest järgnenud conversionist (kaks punkti väärt löök) kaks. Eesti sitke kaitsemäng ei lubanud slovakkidel avapoolajal enamat kui üht penaltit – 40 minuti järel juhtis Eesti turvaliselt 26:3.

Teine 40minutiline poolaeg algas samuti kodumeeskonna jaoks positiivselt: Eesti teenis kaks penaltit, millest Veebel realiseeris vaid ühe. Ent seejärel algas Slovakkia, kelle seas on erinevalt Eesti koondisest ka mõni poolprofessionaal, tõus.

Slovakkidel õnnestus lühikese perioodi jooksul kolm seitsme punkti (try + conversion) rünnakut ning üks viie punkti oma (conversion löödi mööda), mis tõi üheksa minutit enne kohtumise lõppu tabloole numbrid 29:36.

Eesti peatreener Tim Shepherd üritas Slovakkia hoogu pidurdada vahetustega, kuid märkimisväärset muutust värsked jalad mängupilti ei toonud. Lõpp kujunes äärmiselt pingeliseks, sest Slovakkia surus kõvasti ning Eesti oli vahepeal suisa kahemehelises vähemuses. Ometi pidasid eestlased vapralt vastu ning võttis ajaloolise 36:29 võidu, mis kergitab nad 2. divisjoni.

Statistika:

Võidukasse Eesti koondisesse kuulusid: Ragnar Toompere, Taavi Ermel, Mamukel Gorelashvili, Ashwath Venkatasuramanian, Lauri Laaniste, Rasmus Toompere, Mihkel Pärn, Kaarel Kokemägi, Jaan Loorens, Pedro Gallardo Mateos, Karmo Lomp, Andre Astre, Kimmo Kokemägi, Kullar Veersalu, Roland Kalso, Marvin Üürike, Christopher Michael Wallace, Luke Veebel, Eerik Oja, Kristjan Kotkas, Karl Pallas, Viljar Lumi, Alex Schwarzkopf