Spordiblogi

Nädala pluss, miinus ja ennustus | olümpiakoondis täienes, Tänak kraavis ja Kalev/Cramo - Tartu Rock (1)

Õhtuleht.ee, 23. mai 2016 06:00
Kaidi KiviojaFoto: Facebook / Kaidi Kivioja
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:

Läinud nädala pluss | Möödunud nädal oli Rio de Janeirosse lendava Eesti olümpiakoondise suhtes õnnelik. Meie koondis täienes kolme sportlase võrra, sest wild card’iga pääsevad oma esimesele olümpiale 23aastane triatleet Kaidi Kivioja ning sama vana püstolilaskur Peeter Olesk (olümpiakiirlaskmine). Eile õhtul alistas olümpianormi odaviskaja Liina Laasma. Praeguse seisuga sõidab Riosse 35 Eesti sportlast, kuid sama hästi kui kindel on ka sulgpallur Kati Tolmoffi osalemine.

Samal teemal

Läinud nädala miinus | Ebaõnnesõdur Ott Tänak. Dmacki meeskond tuli Portugali rallile uute rehvidega, mis vastavalt ootustele lubasid Eesti ekipaažil heidelda poodiumikoha eest. Paraku lõppes Tänaku ja Raigo Mõlderi võidusõit juba 5. kiiruskatsel, kui ta ühes kurvis suurte rööbaste tõttu juhitavuse kaotas ning 4. kohalt teelt välja sõitis. Seega jäi eestlane teist rallit järjest nulli peale.

Uue nädala ennustus | 33% on tõenäosus, et korvpalli meistrivõistluste finaalseeria ei lõpe Tartus. Nimelt on kohalik ülikoolimeeskond Rock BC Kalev/Cramo vastu mängudega 0:2 taga, ent näitas teises kohtumises sisu ning tegelikult vääris võitu. Täna ja kolmapäeval Tartus peetavates kohtumistes toetab Rocki ka maruline kodupublik, mida võib pidada Eesti parimaks. Seeria mängitakse nelja võiduni.

Samal teemal

26.05.2016
HEA MÄRK OLÜMPIA EEL: Kivioja sai EMil neljanda koha
23.04.2016
ÕHTULEHT PORTUGALIS | Tänak-Mõlderi kiire tegutsemine päästis pool miljonit eurot
22.04.2016
Olümpianormi täitnud Liina Laasma: olen sõnatu
22.04.2016
IMELINE! Liina Laasma uuendas Eesti rekordit ja alistas olümpianormi