Auto-Moto uudised

INTERVJUU | Ott Tänak: poodiumikohtade püüdmiseks on koos kogu komplekt (4)

Viljar Voog, Porto, 23. mai 2016 06:00
VALMIS: Kogemusi on, rehvid peavad – kas Tänaku ülejäänud hooaeg toob ka kõrged kohad?Foto: DMACK

Kui kolmandik autoralli MM-hooajast on selja taga, paikneb Ott Tänak punktitabelis kaheksandal kohal ning viimased kaks etappi on lõppenud katkestamisega. Ometi on Eesti esipiloot veendunud, et edaspidi on ta võimeline kihutama poodiumikonkurentsis.

"Ilmselgelt oli teada, et aasta algus tuleb raske," nentis tänavu Dmacki rehvifirma nime kandvas tiimis kihutav Tänak. Esimestel etappidel kasutatud rehv oli lihtsalt konkurentidest nii palju nirum, et eestlane keskendus probleemidest hoidumisele. Parima tulemusena läks kirja Rootsi ralli viies koht. "Tegime, mis suutsime, ja kogu info läks rehviarendusse. Tegime lihtsalt musta tööd."

Portugalis tuli Dmack välja uue kruusarehviga ja Tänak näitas kohe suurepäraseid aegu. Tõsi, uus segu kuumenes 10-15 kilomeetriga üle ja Tänaku tempo langes, aga vähemalt on tehtud suur samm õiges suunas. "Kui võtsime kasutusele uue rehvi, oli kohe näha ka edasiminek. Tehtud töö on vilja kandnud, mis on positiivne uudis meeskonnale ja annab edasiseks hooajaks motivatsiooni."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.05.2016
ÕHTULEHT PORTUGALIS | Becs Williams - 15 aastat MM-rallide kuningannana
23.05.2016
ÕHTULEHT PORTUGALIS | Tänak-Mõlderi kiire tegutsemine päästis pool miljonit eurot
23.05.2016
ÕHTULEHT PORTUGALIS | Tänak sõidab loodetavasti ka Rally Estonial
23.05.2016
Viljar Voog | Vabandan Ott Tänaku ees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee