Spordivaria

NII SEE JUHTUS | Sport 25.05: korvpalli finaalseeria neljas mäng, doping Venemaal 

Õhtuleht.ee, 25. mai 2016, 23:20
Tartu Rock - Kalev/Cramo neljas finaalmäng Aldo Luud
Tänase spordipäeva kroon on ilma igasuguse kahtluseta Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria 4. mäng TÜ/Rocki ja BC Kalev/Cramo vahel. Lisaks jätkub ka Itaalia velotuur ning vibulaskmise EM. Need ja muud jutud Õhtulehe otseblogis. Naudime koos!

22:02
KORVPALL
Gert Kullamäe mängu ajal vihaselt rätikut loopimas (Aldo Luud)
21:13
KORVPALL

21:02
KORVPALL
21:00
KORVPALL

Kohtumise lõppskoor on 77:62!

20:59
KORVPALL

Rain Veideman tööpäev on tänaseks lõppenud 56,6 sekundit enne sireeni ning väljakule tuleb Silver Jurno. Ka Kullamäe annab Saimon Sutil võimaluse end näidata!

20:57
KORVPALL

Tartu Rockil oli võimalusi vähendada vahe üheksale silmale, kuid visked ei tabanud. Praegu on lõpui jäänud 1.30 ning Cramo juhib 14ga, 74:60. Tundub, et võitja on teada

20:54
KORVPALL

2.54 on jäänud lõpuni ja tartlased veel usuvad ja miks mitte?! Kaotusseis on 12 silma, 60:72!

20:51
KORVPALL

4.51 on jäänud lõpuni ning Rockil on juba meeskondlikud vead täis. Samuti langes justviie veaga välja ka Tanel Sokk, neli on kirjas Gert Dorbekul ja Marek Doroninil. 

20:48
KORVPALL

Nüüd on omakorda Tartu Rock tegemas 8:0 vahespurti ning Kalevi eduseis on 12 silma, 65:53. Viimane korv oli Reinar Halliku kolmene, mis pani terve saali rõkkama ning sundis Alar Varrakut time-out'i võtma! Mängida on jäänud 5.17

20:42
KORVPALL

Tartu Rock jõudis neljanda veerandi alguses kiiresti 13 silma kaugusele, kuid Kalev on vastanud 7:0 vahespurdiga ning eduseis on taas 20 punkti - 65:45!

20:38
KORVPALL

Kolmanda veerandi kokkuvõte on lihtne. Kalev tegi perioodi keskel nelja kaugviske ja ühe kiirrünnaku toel 14:0 spurdi, mis aitas kolm minutit enne viimast vaheaega teha sisse 20-punktilise vahe.
Rock oli 27 minutiga visanud ainult 31 punkti. Seejärel lasid külalised kaitsehaarde lõdvemaks ja mäng kindlasti päris läbi veel pole.

Tartu Rock - Kalev/Cramo neljas finaalmäng (Aldo Luud)
20:33
KORVPALL

Kolm veerandit on mängitud ja Kalev/Cramo juhib 58:41! Kalev viskas kolmandal veerandil 26 punkti, Rock 16. 

20:29
KORVPALL

Tundub, et Cramokad on poolajal teinud kõva visketrenni. Kalevi edu on juba 20 punktiline - 51:31. Hämmastav statistika - Freimanis on üksinda tabanud rohkem kolmeseid (3), kui Tartu (2). 

20:25
KORVPALL

Kas käes on murdehetk? Kalev/Cramo on saanud kaugelt püssi paukuma ning on teinud kiire 9-0 vahespurdi ja juhib 15 punktiga!

Tartu Rockil pole teisel poolajal puntkid väga lihtsalt tulnud (Aldo Luud)
20:21
KORVPALL

Rolands Freimanis teeb Dirk Nowitzkiliku ühelt jalat taganthüppel viske, mis ka tabab! Raskusaste 10/10 ning Cramo juhib 5.03 enne kolmanda veerandi lõppu 40:31. Teise poolaja esimesed minutid on olnud kordades nauditavam, kui eelmise veerandi lõpp

20:19
KORVPALL

Shawn King paneb esimesel korral pealtpaneku mööda ning Rocki rünnakul näitab Gert Dorbek kuidas korvi alt tuleb lahendada. Siiski jääb viimane sõne Shawn Kingile, kes paneb Gert Dorbeku korralikult postrile! Väga võimas pealtpanek!

20:13
KORVPALL

Teine poolaeg algas!

20:08
VILLE ARIKE, TARTU

Tänase mängu eel oli põhiküsimus, mida uut suudab pakkuda BC Kalev/Cramo? Ja tuleb välja, et suudab küll. Alar Varrak alustas selgelt ründavama koosseisuga, kui Martin Dorbekut asendas Veideman ja Delašit Freimanis (lisaks Timmut Curry), kuid see kooslus suutis ka kaitses hästi alustada.

Rock ei saanudki poolaja lõpuni rütmi kätte, sellele viitab teisel veerandil visatud 10 punkti. Jah, ka Kalev pole suutnud palju enamat. Kuid Veidemanile ja Freimanisele mõjus alustamine hästi - mõlemad on tegutsenud äärmiselt agressiivselt ning kogunud kahe peale 23 punkti (vastavalt 13 ja 10) ehk ainult kahe võrra vähem, kui Rock terve meeskonna peale kokku.

Samas ei saa endiselt kumbki meeskond kolmeseid eriti sisse (kahe peale kokku 23/4). Vahe ongi sisse teinud kahe nimetatud kalevlase agressiivsus, Rocki poolelt on samaga suutnud vastata ainult Žabas (9).

Gert Kullamäe pole rahul (Aldo Luud)
19:59
KORVPALL

Poolaeg on läbi ja Kalev/Cramo juhib 32:25. Teisel veerandajal väga palju rünnakut ei näinud - Kalev viskas 11 punkti, Tartu Rock kõigest kaheksa. Kusjuures jäi viimase nelja viimase minuti skoor Rockile 2:0. 

19:55
KORVPALL

Mõlema meeskonna kolmeste tabavus annab soovida. Cramo on tabanud kümnest üritusest 2, Tartul üheksast 2, sh üks äss.
1.41 on poolaja lõpuni, Cramo juhib 32:25.

Kolmeseid ei tabata, aga lauas käib kõva võitlus (Aldo Luud)

19:49
KORVPALL

Tartu Rock jõudis ühe punkti kaugusele, 23:24, ning neil oli võimalus ka juhtima minna, kuid praegu on Kalev/Cramo tegemas 8:0 vahespurti.
Üllatuslikult pole Rock teisel veerandil teinud mitte ühtegi meeskondlikku viga, isegi mitte kiirrünnakute peatamiseks

19:45
KORVPALL

Kui eelmises mängus kasutas Alar Varrak ainult kaheksat mängijat, siis täna on väljakul käinud juba 10 meest.
Lisaks Janar Soole on mänguaega saanud ka Erik Keedus. Cramo juhib 28:23 teise veerandi keskel

Võitlust jagub siia mängu kuhjaga (Aldo Luud)
19:36
KORVPALL

Avaveerand on mängitud ning Kalev/Cramo juhib 19:15! Arvestades, kui halvasti mängis Tartu Rock esimesel neljal ja poolel minutil on ime, et eduseis on nii väike!

Rain Veideman on Kalev/Cramo eest visanud 7 punkti (Aldo Luud)
19:33
KORVPALL

Kalev/Cramo eksimused on lasknud Tartul jõuda ühe punkti kaugusel. Kõige hullemini patustab Delaš, kes söötis pärast Rocki korvi palli audist otse Marek Doroninile!

Evaldas Žabase raske vise üle pika Shawn Kingi käe (Aldo Luud)

19:26
KORVPALL

Üllatuslik lüke Alar Varrakult. Eelmises mängus kordagi väljakule saanud Janar Soo tuleb platsile Gregor Arbeti asemele, kellel tõele au andes pole olnud väga hea finaalseeria

19:24
MERILI LUUK, TARTU

Petrukonise donk pani spordihalli tribüünid liikuma - ausalt, Rocki fännid ei suutnud enam paigal olla!

19:24
KORVPALL

Kui esimest veerandit on jäänud mängida 5.34 saab Rock Marek Doronini kolmepunktiviskest kirja esimesed punktid! Järgmine Kalev/Cramo rünnak luhtub ja Petrukonis paneb pealt ning Alar Varrak võtab aja maha! 

19:18
KORVPALL

Rockilt kohutav algus. 3.12 on mängitud ja Kalev/Cramo juhib 7:0. Tartu on eksinud esimesel kuuel viskel ning teinud ka ühe pallikaotuse.

19:15
KORVPALL

Niimoodi algas neljas finaalmäng!

 

🏀 @tarturock vs. @kalevcramo IV finaal algas! #basketball #finals

A video posted by Merili Luuk (@merililuuk) on

19:14
KORVPALL

Mäng algab Kalev/Cramole suurepäraselt. Täna algrivistusse pandud Veideman ja Freimanis alustavad kahe korviga ning Kalev juhib 5:0.

19:12
KORVPALL

Neljas finaalmäng algab kordus lahtihüppega ning palli võidab Kalev/Cramo

19:12
MERILI LUUK

Jälgin seekord mängu publiku seast ning nōnda oli mul täielik vaade, kes hümni laulab, kes mitte. Noomitus siitpoolt Evaldas Žabasele - teist riiki vōiks ikka austada, mitte nätsu nosida!

19:11
KORVPALL

Võrreldes eelmise mänguga on Cramo teinud algrivistuses mitu muudatust. Sten-Timmu Sokk, Martin Dorbek ja Delaši asemel on väljakul hoopis Veideman, Curry ja Freimanis. Kas see on see taktikaline lüke, mille Varrak&Co välja mõtlesid?

19:08
KORVPALL

Täna alustavad meeskonnad nii:

Tartu Rock: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Janar Talts, Karolis Petrukonis, Tanel Kurbas
BC Kalev/Cramo: Rain Veideman, Morris Curry, Gregor Arbet, Rolands Freimanis, Shawn King. 

19:02
KORVPALL

Kohe hakatakse tiime tutvustama ning väga palju vabu kohti pole jäänud. Rõõm tõdeda, et ka nii suvisel päeval leiavad tartlased (ja tallinlased) tee saali!

18:54
KORVPALL

Nüüd on aeg lülituda ümber korvpallile! Natukene rohkem, kui 15 minuti pärast algab Tartus ülikooli spordihoones finaalseeria neljas kohtumine!
Kes vajab veel meeldetuletus - Kalev/Cramo juhib 2:1, kuid Rockil on tänu suurepärane võimalus kodus seeria viigistada ja kinkida kodufännidele veel üks kohtumine!

Selline vaatepilt avanes 30 minutit enne kohtumise algust tribüünidel, kuid praeguseks on kõik vabad istekohad võetud! 

Tartu Rocki kodusaal 30 minutit enne kohtumise algust (Merili Luuk)

16:12
DOPING
Anna Tšitšerova andis Pekingi OMil positiivse dopinguproovi ning võib pronksmedalist ilma jääda (GRIGORY DUKOR)
15:09
VIBULASKMINE

Pildilt paistab ka eestlane Tanel Kaasik.


14:12


14:02
JALGPALL

Ja natuke šveitslasega seotud statistikat kah:


14:01
JALGPALL

Äsja Inglismaa kõrgliiga 2. kohaga lõpetanud Arsenal täiendab juba ridu!


14:00


13:11
JALGPALL

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste teisipäevases kohtumises Nõmme Kalju - Tallinna Levadia (0:1) mängu ainsale väravale resultatiivse söödu andnud Levadia ääreründaja Pavel Marin selgitab vormitõusu mitme asjaoluga.

13:10
JALGPALL

Nõmme Kalju poolkaitsja Eino Puri tõdes pärast meistrivõistluste teisipäevases mängus Tallinna Levadialt saadud 0:1 kaotust, et ründetegevuses napib teravust ja probleeme jagub.

Videointervjuu Eino Puriga.

13:08
DOPING
Anna Tšitšerova. (JOHANNES EISELE)
11:27
TENNIS
11:26
JALGPALL

Zlatan võtab Anthony Martialilt numbri?


11:26
VORMEL 1

Seitsmekordne vormel 1 maailmameister Michael Schumacher saab reedel suure tunnustuse osaliseks, kui talle antakse ajaloo esimesel Nürgburgringi auhinnagalal elutööpreemia.

Michael Schumacher (PETER STEFFEN)

11:24
JALGPALLI EM

Prantsusmaa jalgpalliliit teatas, et reievigastus jätab Real Madridi 23aastase keskkaitsja Raphael Varane koduselt EMilt (ja laupäevasest Meistrite liiga finaalist) kõrvale.

Raphael Varane esiplaanil (FRANCK FIFE)
10:28
POKKER
10:27
JALGPALL

U21 koondise peatreener Martin Reim avalikustas 20-mehelise esialgse nimekirja Leedu – Eesti Balti turniiri kohtumiseks. 25. mail kogunevast koondisest pääseb Leedu – Eesti Balti turniiri kohtumiseks meeskonna koosseisu 18 mängijat. Mäng toimub 28. mail võõrsil Klaipedas kell 18:00.

Seejärel naaseb noortekoondis kodumaale, mil võistkonna koosseis veidi taas suureneb. 31. mail peetakse Viljandis kontrollkohtumine Esiliiga meeskonna JK Tuleviku vastu. Mitmed Leedu-mängu nimekirjas olevatest meestest kontrollkohtumisest osa ei võta. Kahe mängu järel selgub ka meeskonna koosseis Balti turniiri viimaseks matšiks, kus Eesti võõrustab 3. juunil kell 18:00 Vändras Läti eakaaslasi.


Erinevatel põhjustel ei osale koondise kogunemisel Andre Paju (Tartu JK Tammeka), Robert Kirss (Nõmme Kalju FC), Joseph Saliste (Tallinna FC Flora), Tanel Lang (Viljandi JK Tulevik), Martin Mägi (Pärnu Linnameeskond) ega Gerdo Juhkam (Paide Linnameeskond).


Eesti U21 koondise esialgne nimekiri kohtumiseks Leeduga:
Väravavahid
Matvei Igonen (02.10.1996) – Tallinna FC Infonet
Kristjan Tamme (21.09.1995) – Tallinna FC Levadia

Kaitsjad
Kevin Aloe (07.05.1995) – Tallinna FC Flora
Joosep Juha (05.09.1996) – Paide Linnameeskond
Märten Kuusk (05.04.1996) – Rakvere JK Tarvas
Marco Lukka (04.12.1996) – Pärnu Linnameeskond
Hindrek Ojamaa (12.06.1995) – Tallinna FC Levadia
Madis Vihmann (05.10.1995) – Tallinna FC Flora
Michael Lilander (20.06.1997) – Paide Linnameeskond


Poolkaitsjad ja ründajad
Mihkel Ainsalu (08.03.1996) – Tallinna FC Flora
Andre Järva (21.11.1996) – Nõmme Kalju FC
Sören Kaldma (03.07.1996) – Nõmme Kalju FC
Tristan Koskor (28.11.1995) – Tartu JK Tammeka
Martin Miller (25.09.1997) – Tartu JK Tammeka*
Tõnu Paavo (14.10.1996) – Tallinna FC Flora
Kaspar Paur (16.02.1995) – Tallinna FC Flora
Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – Paide Linnameeskond
Vlasiy Sinyavskiy (27.11.1996) – Nõmme Kalju FC
German Šlein (28.03.1996) – Tallinna FC Flora
Tauno Tekko (14.12.1994) – Tartu JK Tammeka

*liitub koondisega 27. mail Leedus

30. mail liituvad treeninglaagriga:
Väravavaht
Richard Aland (15.03.1994) – Tallinna FC Flora

Kaitsja
Edgars Butlers (27.08.1994) – Melbo IL (NOR)

Poolkaitsjad ja ründajad
Eduard Golovljov (25.01.1997) – Tallinna FC Infonet
Svjatoslav Jakovlev (24.04.1996) – JK Narva Trans
Kevin Kauber (23.03.1995) – FK Jelgava (LAT)
Rasmus Peetson (03.05.1995) – Tallinna FC Levadia
Herol Riiberg (14.04.1997) – Tallinna FC Flora
Rasmus Tauts (07.01.1997) – Tartu JK Tammeka
Artjom Škinjov (30.01.1996) – JK Narva Trans

Peatreener: Martin Reim
Abitreenerid: Urmas Kirs, Jürgen Henn
Väravavahtide treener: Andrus Lukjanov
Füsioterapeudid: Ott Meerits, Martin Kiho, Priit Ailt
Delegatsiooni juht: Ljubov Lobõševa

09:58
KORVPALL

Korvpallifinaal sai tänu Tartu Ülikool/Rocki võidule meeldiva pinge ning täna õhtul läheb ülikooli hallis kindlasti üleeilsega võrreldes veel kuumemaks. Õhtuleht valab õli juurde ning laseb ühel Rocki ja ühel Kalev/Cramo mängijal kaaslaste kohta kogu tõe välja laduda!

Valisime nendeks eemalseisja neutraalse pilguga sümpaatsed välismaalased: kalevlastest lätlase Rolands Freimanise ja Rocki meestest leedulase Karolis Petrukonise. Saame teada, kes on kõige suuremad sööjad, lobamokad, profid ja nii edasi!

09:10
NBA

Ebareaalne?


09:09
NBA


09:09
NBA


09:08
NBA

Alustame teadetga ookeani tagant: Oklahoma City Thunder võitis läänekonverentsi finaalseeria neljanda mängu Golden State Warriorsi vastu 118:94 ja asus seeriat 3:1 juhtima.


09:00
SPORDISÕBER

Tere kaunist kolmapäeva hommikut, head spordisõbrad!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee