Vormel 1

Õnnetult hukkunud vormeliässa vanemad kaebavad FIA ja Marussia kohtusse (6)

Õhtuleht.ee, 26. mai 2016 19:51
Jules Bianchi suri 17. juulil 2015. aastalFoto: JEAN-PIERRE AMET
2014. aastal Jaapani GP-l surmavalt vigastada saanud ning eelmisel suvel elavate kirjast lahkunud vormelisõitja Jules Bianchi vanemad otsustasid kohtusse kaevata nii vormel-1 sarja grupi, Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) ja Marussia meeskonna.

25aastane prantslane kaotas Jaapani GP-l tihedas vihmasõjus oma masina üle kontrolli ning sõitis otsa Adrian Sutili masinat ära vedavale rajatraktorile. Kuigi mees toimetati kiirelt helikopteriga kohalikku haiglasse, diagnoositi tal raske ajutrauma, mille tõttu ta langes koomasse. Sealt ta üheksa kuud hiljem enam välja ei tulnudki.

Samal teemal

Pärast õnnetust koostatud FIA raportis seisis, et vormel-1 bossid polnud õnnetuses süüdi ning ohtliku olukorra põhjustas Bianchi oma sõiduveaga ise. Prantslase perekonnale see aga rahu ei anna ning nüüd otsustati minna kohtusse.

"Otsime õiglust! Tahame välja selgitada tõe otsuste kohta, mis viisid meie poja Jaapani GP-l õnnetuseni. Meil on nii palju vastamata küsimusi ning tunneme, et tema surm jäänuks olemata, kui oleks varem välditud palju vigu," sõnas ajakirjanikele Julesi isa Philippe. 

Bianchide poolt palgatud advokaadibüroo esindaja Julian Chamberlayne teatas samuti, et Bianchi surm olnuks välditav. Tema sõnul tehti FIA raportis turvalisuse suurendamiseks mitmeid ettepanekuid, kuid kummalisel kombel jäeti aruandest välja Bianchi õnnetuste põhjused.

Samal teemal

29.12.2020
SUUR AJAJOON | 1000 päeva kurbust, valeuudiseid ja segadust
03.03.2016
FOTO | Ferrari kruttis testil vormelile tulevikutehnika, mis peaks surmaõnnetused F1-sarjast elimineerima
25.01.2016
Vormelipiloodid nõuavad turvalisemat kokpiti
01.01.2016
FOTOD | Seitse tuntuimat 2015. aastal surnud spordikuulsust