VIDEO | LeBron James vedas Clevelandi NBA finaali ja tegi ajalugu (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 28. mai 2016 09:37
LeBron JamesFoto: Vaughn Ridley
Möödunud öösel lõpetas korvpalliliigas NBA Cleveland Cavaliers idakonverentsi finaalis Toronto Raptorsi teekonna, kui võitis kuuenda kohtumise võõral väljakul 113:87 ning pääses teist aastat järjest finaali.

Eelmises mängus Toronto hävitanud Cleveland domineeris tervet mängu ning poolajaks juhiti juba 55:41. Kuigi kolmanda veerandiga suutis Raptors vahe natukene vähendada, ei olnud see piisav ning neljandal näitas uuesti võimu Cavaliers ja lõpetas seeria 26 punktilise võiduga.

LeBron James viskas Clevelandile 33 punkti, võttis maha 11 lauapalli ja jagas kuus resultatiivset söötu. Kyrie Irving toetas teda 30 silmaga. Mängu resultatiivseim oli Toronto mängujuht Kyle Lowry, kelle arvele jäi 35 punkti.

Võiduga tegi Lebron James (ja James Jones) ka NBA ajalugu. Nimelt sai nendest teine ja kolmas mängija, kes on jõudnud kuuendat aastat järjest NBA finaali. Teine, kes saavutas selle, on Bill Russell.

Samuti võitis LeBron James eile 25 järjestikkuses play-off seerias võõral väljakul mängul, mis on samuti uus NBA rekord. Eelmine tipptähis kuulus Michael Jordanile, kes võitis 24 järjestikuses seerias mängu vastaste koduväljakul.

Clevelandile tuleb NBA finaalis vastu kas Oklahoma City Thunder või valitsev tiitlikaitsja Golden State Warriors. Oklahoma juhib seeriat 3:2 ning neil on täna öösel võimalus tagada edasipääs NBA finaali oma koduväljakul. Mäng algab Eesti aja järgi kell 04:00.