Balti turniiri trofeeFoto: Alar Truu
Merili Luuk, Ott Järvela 4. juuni 2016 06:00
Jalgpalli Balti turniiri viimases mängus kohtuvad täna kell 19 Lillekülas Eesti ja Läti meeskonnad. Matši eel on õhus võimalus, et turniiri võit läheb Eesti ja Leedu vahel jagamisele.

Kuna Läti võitis kolmapäeval Leedut 2:1, säilis pühapäeval Leedult 0:2 kolaka saanud Eestil turniirivõiduks teoreetiline võimalus. Juhtub Eesti täna 3:0 võitma, on tulemuseks surnud ring, kus kõigil kolm punkti ning väravate vahe järgmine: Eesti ja Leedu 3:2 ning Läti 2:4.

Vastavalt turniiri reglemendile vaadatakse järgmise parameetrina kollaseid ja punaseid kaarte. Leedu kogus kahe mänguga neli kollast, Eesti sai avamängus ühe. Seega, kui Eesti võidaks täna 3:0 ja saab kolm kollast kaarti, läheb turniiri esikoht Eesti ja Leedu vahel jagamisele, sest kõik juhendis ära toodud parameetrid on võrdsed.

Sinisärkide igasugune muu kolmeväravaline võit (4:1, 5:2 vms) annaks esikoha Eestile tänu suuremale löödud väravate arvule. Kas säärane olukord paneb ka Eesti koondise peatreeneri Magnus Pehrssoni teistmoodi mõtlema?

"Muidugi läheme võitu püüdma. Seda teeme me alati ja ka nüüd proovime kiirelt värava ära lüüa. Kui seda suudame, läheb mäng lahtiseks ning asjad võivad veel väga huvitavaks minna," avaldas rootslasest loots, lisades, et saadab platsile hetke parima koosseisu. Kohtumisest jäävad olulistest mängumeestest eemale vaid Artur Pikk, kes sõitis tagasi Valgevenesse koduklubi Borissovi BATE juurde ning Konstantin Vassiljev, kes taastub vaikselt operatsioonist.

Küll aga pole välistatud keskväljamaestro osalemine 8. juunil peetavas sõprusmängus EMiks valmistuva Portugaliga.

 "Kui kõik läheb hästi, tuleb ta meiega Portugali kaasa. Seni on ta paranenud palju edukamalt kui ennustasime ning kui ta tunneb, et ta on mängimiseks võimeline, saab ta loomulikult ka seal platsile,“ rääkis Pehrsson.