Siim-Sander VeneFoto: Žalgiris.lt
4. juuni 2016, 10:44

Kaunase Žalgiris tegi suure tagasituleku ning on meistritiitlist ühe võidu kaugusel

Eesti koondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris tegi Leedu korvpalli meistrivõistluste neljandas finaalis väga suure tagasituleku ning alistas Klaipeda Neptunase 74:50. Meistritiitlist ollakse ühe võidu kaugusel.

Avaveerandi 18:11 võitnud Kaunas jäi poolajaks aga seitsme punktilisse kaotusseisus 29:36, sest kodus mänginud Klaipeda näitas teisel veerandil võimast mängu (perioodi võitis Neptunas 25-11).

Teisel poolajal pöördus mäng täielikult ning kodumeeskond ei saanud mitte kuidagi Žalgirisele vastu. Kaunas võitis teise poolaja müstilise skooriga 45:14 (Klaipeda viskas viimasel perioodil kõigest 4(!!!) punkti) ning kogu mängu 74:50.

Külaliste resultatiivseim oli 17 punktiga Jerome Randle, Brock Motum kogus 12 silma. Neptunase suurim korvikütt oli Martynas Mažeika 13 punktiga.

Siim-Sander Vene pääses väljakule kuueks minutiks ning selle ajaga viskas kolm punkti, tegi ühe pallikaotuse ning ühe vea.

Kaunase Žalgiris juhib finaalseeriat 3:1 ning võib kindlustada tiitli esmaspäeval oma kodusaalis.