Janno Ligurit ei peatanud ka väike tehniline vipperus.Foto: Alar Truu
Auto-Moto uudised
4. juuni 2016, 16:38

Laitse rallipargi ringrajal peeti täna koduste rallikrossimeistrivõistluste teist etappi. Super1600 klassis näitasid nobedaid näppe Janno Liguri mehaanikud, kes aitasid piloodi hooaja teise võiduni.

Pingelisim oligi tänane võistlus just Super1600 arvestuses, kus tulid starti kõik kolm EMil osalevat Eesti pilooti: Ligur, Siim Saluri ja Andre Kurg. EM-arvestuses kolmandat kohta hoidev Ligur õigustas oma kodust favoriidistaatust kahes esimeses ajasõidus, kus sai kirja kiireima aja. Kolmandas võidukihutamises tabas pilooti aga ebaõnn: liidrikohta hoides tuli mootoririkke tõttu sõit pooleli jätta.

Õnneks tegid mehhaanikud, eesotsas legendaarse isa, Nõukogude Liidu koondisesse kuulunud Jaanus Liguriga, nobedat tööd ning Janno sai finaalsõitudes taas startida. Poolfinaalis tuli leppida küll vaid kolmanda kohaga, ent seegi tagas pääsu kuue parima sekka. Finaalis Ligurile enam vastast polnud – Saluri alistus lõpuks 3,132 sekundiga. Kolmandaks tuli Mihkel Varul ning neljandaks vaid 14-aastane Soome tulevikutäht Sami-Matti Trogen.

TouringCari esikolmiku moodustasid Siim Sündema, Margo Soomets ja Marten Teppan, vaid nelja osalejaga SuperCar klassis tõusid poodiumile Ricardo Bortkevit, Priit Karjus ning Raini Roomets.