Zlatan Ibrahimovic karistuslööki sooritamas.Foto: JASON LEE
Henry Rull 5. juuni 2016 18:04
Tuleval reedel algaval jalgpalli EMil astuvad sadade jalgpallurite seas väljakul ka mitmed vutitähed, kelle karistuslööke võib julgelt pidada maailma paremikku kuuluvateks. Õhtuleht tutvustab mängijaid, kelle standardolukorrad panevad jala värisema igal kaitsjal ja väravavahil, kuid olgu öeldud: nimekiri on juhuslikus järjekorras.

1. Dimitri Payet

29aastane Inglismaal West Ham Unitedis palliv ääremängija tegi Premier League'is vägeva debüüthooaja. Payet oli Slaven Bilici hoolealuste vaieldamatu staar, andes kamaluga filigraanseid sööte ning lüües ka kauneid väravaid.

Eriti kuulsaks said Marseille Olympique'ist Inglismaale siirdunu trahvilöögid, millega ta on tuntust kogunud ka Prantsusmaa särgis mängides. Muide, on välja arvutatud, et Payeti karistuslöökide keskmine kiirus on 86,2 km/h.

2. Hakan Calhanoglu

Saksamaal sündinud, aga rahvusvahelisel areenil Türgit esindav Leverkuseni Bayeri mängujuht on kolmeaastase Bundesliga karjääri jooksul saanud trahvilöökidest kirja 11 tabamust.

Tänu sellele peetakse 22aastast Calhanoglut maailma parimaks karistuslöökide sooritajaks. Standardolukordade jaoks võttis end Mesut Öziliga võrdlev ründav poolkaitsja inspiratsiooni ja õppust David Beckhami ja Juninho Pernambucano trahvilöökide klippidest.

3. Gylfi Sigurdsson

Island on EMil ühes alagrupis Austria, Ungari ja Portugaliga. Ehkki konkurendid pole kindlasti üleliia tugevad, tuleb saareriigil järgmisesse ringi edenemiseks mängu panna kõik oskused.

Seega tuleb mõistagi võtta viimast ka standardolukordadest. Suure tõenäosusega lahendab Islandi trahvilööke EMil Swansea Citys leiba teeniv Gylfi Sigurdsson, kes on sarnaselt Calhanoglule ründav poolkaitsja.

4. Zlatan Ibrahimovic

Kurikuulus Zlatan on karistuslöökide jaoks Rootsi parim relv, ehkki ka Sebastian Larssoni vint on kuratlik. Küllap annab Larsson vaid neid standardolukordi, kus on vaja tsenderdada. Väravavahte (ja müüre) hakkab pommitama 34aastane praegu klubita olev ründaja. 

5. Gareth Bale

Madridi Reali ääremängija pole klubi peamine standardolukordade lahendaja. Aga pole ka ime, sest Cristiano Ronaldo-nimeline härra on niivõrd enesekindel, et võtab raske koorma enamasti enda kanda.

Muide, Ronaldo on viimase seitsme aasta jooksul sooritanud 283 trahvilööki, millest rohkem pole teinud üksi Hispaania meistriliiga meeskond peale Reali ja Barcelona.

Walesi koondise Prantsusmaale tüürinud Bale pole vaid suurepärane standardolukordade lööja, aga ka tema tsenderdused on trahvilöökidest hea kvaliteediga.

Mainimist väärivad ka: Cristiano Ronaldo, Lorenzo Insigne, Toni Kroos ja Zlatko Junuzovic.