Siim-Sander VeneFoto: Žalgiris.lt
6. juuni 2016, 20:58

SUUREPÄRANE! Siim-Sander Vene ja Kaunase Žalgiris võitsid Leedu meistritiitli! (1)

Eesti koondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris tuli korvpalli Leedu meistriks, kui viiendas finaalmängus alistati kodusaalis suurelt Klaipeda Neptunas 97:70.

Pärast küllaltki tasavägist avaveerandit, mis lõppes Kaunase 25:17 eduseisul, tegi kodus mänginud Žalgiris teise perioodi alguses 16-0 vahespurdi ning kuus minutit enne poolaja lõppu oli mäng sisuliselt otsustatud.

Pärast 20 minutit juhtis Kaunase klubi 54:31 ning kuigi Klaipeda suutis kolmanda perioodiga vahe vähendada viie silma võrra, ei läinud viimasel veerandil põnevaks. Žalgiris sai suure 97:70 võidu ning tuli kuuendat aastat järjest Leedu meistriks.

Võitjate resultatiivseim oli Jerome Randle 16 punktiga. Kaotajate suurim korvikütt ning ka üleplatsimees oli 19 silmaga Daniel Ewing.

Siim-Sander Vene oli 1.45 enne kohtumise lõppu viimane Žalgirise mängija, kes pääses platsile. Selle ajaga ei suutnud eestlane ühtegi punkti visata ning oli võitjatest ainuke, kes ei saanud kätt valgeks.