LIIDER: Kodustel meistrivõistlustel on Janno Ligur võitnud tänavu kahest etapist kaks.Foto: Alar Truu
Auto-Moto uudised
9. juuni 2016, 11:15

Janno Ligur sihib ülikooli kõrvalt rallikrossi MM-sarja

Nüüd, kui 19aastasel Janno Liguril jäävad selja taha TTÜ tootearenduse ja tootmistehnika esimese kursuse lõpueksamid, saab ta täie vinnaga keskenduda rallikrossirajal konkurentidele oma Škoda kleepsudest tagatulede näitamisele.

Ligur on üks kolmest Super1600 klassis EMil osalevast Eesti rallikrossipiloodist ja kui vaadata esimeste etappide tulemusi, siis konkurentidest ka tublisti kiirem. Aasta avavõistlusel Portugalis oli ta kvalifikatsiooni nelja sõidu peale kiireim mees rajal ja sai finaalis neljanda koha. Lyden Hilli rajal toimunud teisel etapil tuli kahjuks poolfinaalis katkestada.

"Kaotasime mootoririkke tõttu palju väärtuslikke punkte, mis oleks seisu palju paremana hoidnud," rääkis noormees, kes hoiab EMil praegu kolmandat kohta. Siiski jääb ta aasta algusega väga rahule: "Kogu talvel tehtud autoarendus on õnnestunud. Proovime nüüd teha järgmise sammu, et veel kõrgemas konkurentsis ja kiiremini sõita."