Korvpall

Venel on kõik lahtine – tuleb alustada uue klubi otsinguid ja Eesti koondisega liitumine pole päris kindel

Leedu korvpallimeister SIIM-SANDER VENE: "Istutud on küll, tahaks lõpuks mängida ka!" (1)

Ville Arike, 10. juuni 2016, 06:00
IHKAS ENAMAT: Siim-Sander Vene ei jäänud (viimase?) Kaunase Žalgirises veedetud hooajaga rahule.Foto: KAUNASE ŽALGIRIS

Eesti korvpallikoondise liige Siim-Sander Vene krooniti kolmandat korda järjest Leedu meistriks, kuid neljandat ei pruugi enam tulla. Tema 2+1 aasta pikkune leping Kaunase Žalgirisega lõppes, kauaaegne koduklubi pole sinna jäämisest juttu teinud ja ka mees ise tunneb vajadust uue väljakutse järele.

Ehkki Euroliigas tuli sekka mänge, kus Vene viibis väljakul 17-18 ja paaril korral ka üle 20 minuti, oli keskmine näitaja 12 minutit (3,3 p, 1,6 lp). Leedu liiga põhihooajal kerkis mänguaeg veidi üle veerand tunni (4,8 p, 3,1 lp), kuid play-off’iks langes mees peatreener Šarunas Jasikeviciuse rotatsioonis kaheteistkümnendaks meheks, ei saanud mõnes kohtumises üldse põllule ning ülejäänutes piirdus mänguaeg keskmiselt 8 minutiga.

„Meistriks on ikka tore tulla, kuid mullune kuld oli kindlasti magusam. Siis tundus kõik palju rõõmsam ja esimene emotsioon oli suurem,“ võrdleb Vene tänavust hooaega eelmisega, kus tal oli Leedu liiga medalimängudes hoopis suurem roll ning ta kogus keskmiselt 18 minutiga 7,4 punkti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. juuni 2016, 12:03
VIDEO | Kaunase Žalgiris tänas Siim-Sander Venet videoga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee