Auto-Moto uudised

Egon Kaur võitis tänu konkurentide äpardusele Lääne-Eesti ralli 

Toimetas Merili Luuk, 11. juuni 2016 18:27
Egon Kaur-Silver SimmFoto: LYONESS LÄÄNE-EESTI RALLY
Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp Lääne-Eesti teedel lõppes Egon Kauri ja Silver Simmi (Mitsubishi Lancer Evo IX) võiduga, kellele see oli teiseks järjestikuseks meistrivõistluste etapivõiduks.

Kaur – Simmile kuulus esikoht ka klassis N4 (EMV2). Ralli võiduga tõusid Kaur – Simm ka uuteks absoluut ja N4 klassi punktiliidriteks. Kauri sõnul oli võistlemine väga raske.

Samal teemal

"Kui mõnel rallil õnnestub vahe sisse sõita, siis siin sellist katset ei olnud ja heal juhul sekundi või poolteist sai suure punnimise pealt teistel eest. Natuke vabamalt sai hingata siis, kui Rolandil see apsakas juhtus," sõnas ta. 

Nimelt jäid seitsmendal katsel raja äärde avapäeva järel ralli liidrikohta hoidnud Roland Murakas – Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo X), kelle võistlusmasinal purunes väikese väljasõidu tagajärjel õliradikas. Iroonilisel moel olid mehed vahetult enne teeninud Mobili poolt välja pandud eriauhinna, milleks oli mootoriõli.

Kui kaks nädalat tagasi sõidetud Harju rallil edestasid põnevas lõpuheitluses Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX) vaid 0,4 sekundiga Roland Murakat – Kalle Adlerit (Mitsubishi Lancer Evo X), siis seekord edestasid Kaur-Simm vaid 0,7 sekundiga Kaspar Koitlat – Andres Otsa (Mitsubishi Lancer Evo IX).

„Millegipärast on jah mulle viimasel ajal see number kaks antud, loodetavasti see järgmisel rallil muutub. Kaotusekundid kogunesid väikestest apsudest, mis ma pikkade sirgete lõpus pidurdades tegin. Kukkusime küll N4 arvestuses 3 punktiga teisele kohale, kuid hooaeg on alles poole peal ja kõik on veel ees,“ võttis teist rallit järjest teisena lõpetanud Aus võistluse kokku.

Üle pika aja taas rajal olnud Kaspar Koitla võttis eduka comebacki kokku järgnevalt:

„Lõpuks poodiumil ja kõik super, kuid tööd oma kiiruse tagasisaamiseks on veel kõvasti vaja teha. Kaotasime küll Ausile 0,7 sekundiga, kuid just Andresega (Ots) naljatasime, et see on köömes võrreldes sellega, kui me 2011.aastal Lõuna-Eestis Raul Jeetsile 0,1 sekundiga ralli võidu kaotasime.Järgmise võistluse teeme Rally Estonial.“

N4 klassi esikolmiku sõitjatele kuulusid ka punktikatse lisapunktid, kui parima aja sõitis välja Aus, kellele järgnesid Kaur ja Koitla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee