Olümpia

JÄRGMINE OHT: Rio olümpiavetest leiti superbakter, mis ei allu ravile! (2)

Õhtuleht.ee, 11. juuni 2016, 18:53
See laps Guanabara lahe vett ei karda.Foto: RICARDO MORAES
Rio de Janeiro olümpiamängud on saanud uue põntsu: teadlased avastasid olümpialinna lähedalt veest ravimitele resistentse superbakteri, vahendab Reuters.

2014. aasta USA tervishoiuameti uuringu andmetel on märgatud sõudmis- ja purjetamisvõistluste asukoha Guanabara lahe ääres asuvast rannast tavaliselt vaid haiglates leiduvate mikroobide hulka. Superbakter on USA tervishoiukeskuse poolt klassifitseeritud kui suur avaliku tervise risk ning võib tekitada lisaks muudele vaevustele raskestiravitavaid haigusi nagu meningiit ja vereinfektsioonid. 

Teine, Brasiilia valitsuse poot korraldatud uuring, avaldatakse täielikult järgmisel kuul, kuid juba praegu on teada, et teadlased leidsid superbakteri vohamist lisaks Guanabara lahele ka Rio kesklinnas asuvast Rodrigo de Freitase laguunist. 

Rio ülikooli professori Renata Picao sõnul ei tohiks bakter vees elada. "Seda ei tohiks meres olla," tunnistas ta, kuid tõdes, et ilmselt on haiglatest ja sadadest tuhandetest majapidamistest pärit jäätmed sattunud viimastel aastatel tänu tulvaveele jõkke.

Rio de Janeiro olümpia korralduskomitee pole juhtunut kommenteerinud, vaid palus küsimuste korral ühendust võtta linnavõimudega.

Samal teemal

11. juuni 2016, 14:04
Arst soovitab Riosse sõitvatel sportlastel ja pealtvaatajatel külmutada sperma ja munarakud
9. juuni 2016, 22:41
ÕUDNE! Brasiilia sportlast tulistati Rio de Janeiros pähe
8. juuni 2016, 16:59
Valitsev kaugushüppe olümpiavõitja külmutab enne Riosse sõitu oma sperma
8. juuni 2016, 11:11
ISADUST TULEB KAITSTA! Lapsi ihkav kaugushüppe olümpiavõitja külmutas Zika kartuse tõttu sperma

2 KOMMENTAARI

k
Keemiasöda on alanud 12. juuni 2016, 03:55
ja miks just Riost leitud? Seal algavad augustis ju olümpiamängud .Kellegi karvane käsi tahab hävitada maailma paremiku ,parimad sportlaste elud on oh...
(loe edasi)
Z
!!! 12. juuni 2016, 00:50
Zika viirus, uus superbakter j.n.e. Kui palju tundmatuid ja ravimatuid haigusi! Ja kui palju need igasugused "sõjapõgenikud" veel neiduusi baktereid ja viirusi Sahaara tagustest savannidest ning džunglitest kaasa tuua võivad? Lisaks näiteks mitte väga ammu aega tagasi avastatud tapvale ebolale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee