Wales - SlovakkiaFoto: NICOLAS TUCAT
Jalgpalli EMi uudised
11. juuni 2016, 20:59

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluse B-alagrupi esimeses kohtumises alistas Wales 2:1 Slovakkia. Ühtlasi saavutati jalgpalli suurturniiridel läbi aegade esimene võit.

Kohtumist tarmukamalt alustanud Wales läks juhtima ei kellegi muu kui Gareth Bale'i 10. minuti karistuslöögist. Seejuures oli Bale'i 20. koondisevärav mõneti retk ajalukku - koondisesärgis lõi ta esimese tabamuse 2006. aastal karistuslöögist just Slovakkia vastu!

Sündmustevaeselt kulgenud avapoolaja järel hakkasid ilma tegema vahetusmehed: esmalt pakkus vägeva etenduse 21aastane Varssavi Legia ründaja Duda, kes 61. minutil jõudis platsil viibida veidike alla minuti, kui lõi imelise värava.

Wales-Slovakkia Foto: JOE KLAMAR

Slovakkia sai viigiväravast indu juurde, kuid Wales sai siiski oma tahtmise. Jällegi vahetusmehe, sedakorda 71. minutil mängu sekkunud Hal Robson-Kanu abil. Kümme minutit hiljem kaotas Aaron Ramsey küll löögil tasakaalu, kuid suutis palli siiski Robson-Kanule toimetada ning mänguvahend veereski väravasse.

Viimati 1958. aasta MMil osalenud Wales sai seega kolme viigi ja ühe kaotuse kõrval oma esimese tiitlivõistluste võidu.

B-alagrupis toimub täna veel üks kohtumine, kui kell 22 kohtuvad Marseille's Inglismaa ja Venemaa.