Jalgpalli EMi uudised

NII SEE JUHTUS | Sport 12.06: veenev Saksamaa, kaklevad fännid ning ähvardav UEFA (3)

Õhtuleht.ee, 13. juuni 2016 00:00
Sakslased tähistamas Škodran Mustafi väravat.Foto: Carl Recine
Käes on nädala viimane päev, kus põhifookus langeb loomulikult jalgpalli EMile. Tänastes kohtumistes lähevad vastamisi kell 16.00 Türgi ja Horvaatia, kell 19.00 Poola ja Põhja-Iirimaa ning kell 22.00 Saksamaa ja Ukraina. Püsige lainel!

EURO 2016

JA ON OLEMAS TURNIIRI ESIMENE KAHEVÄRAVALINE VÕIT, sest äsja vahetusest sekkunud Bastian Schweinsteiger realsieeris 92. minutil Saksamaa kontrarünnaku. Väravasöödu saab kirja Mesut Özil.

23:48

23:47

23:45
EURO 2016

Özil ei suuda 1-1 olukorda Pjatovi vastu ära lahendada, kaheväravalisi võite justkui poleks tänavu ettenähtud...

EURO 2016

Khedira vääänas 20 pealt, aga Pjatov oli super!

OTT JÄRVELA, LILLE

"Saksamaa - Ukraina avapoolaja järel 1:0, aga puhta puuri eest peavad sakslased tänama ühe hea ja ühe hiilgava tõrje teinud Manuel Neuerit, palli väravajoonelt klaariks löönud Jerome Boatengi, aga eelkõige karistusalas ebapiisavat kvaliteeti näidanud Ukraina meeskonda.

Shkodran Mustafi löödud Saksamaa juhtvärava järel sai Ukraina end paremini käima ja poolaja viimast veerandtundi domineeriti selgelt. Ääreründajad Andrei Jarmolenko ja Jevgeni Konopljanka on ohtlikud, aga selleks, et murda valitsev maailmameister, peab terve meeskond väga hästi esinema.

Ukraina teenis avapoolajal seitse nurgalööki, mis kinnitab, et teravuste tekitamine ja rünnakule jõudmine pole neile probleemiks."

(Gonzalo Fuentes)
22:48
EURO 2016

Haarav poolaeg Lille's lõppes Saksamaa 1:0 eduseisus. Aga Ukraina lõi korra suluseisust palli võrku ning korra tõi Jerome Boateng palli väravajoonelt ära.

22:40
VORMEL 1

Kanada GP võitis Lewis Hamilton!

22:30

22:21
EURO 2016

SAKSAMAA JUHIB! Mesut Özili karistuslöögist antud tsenderduse rammib peaga Ukraina võrku keskkaitsja Škodran Mustafi, kelle jaoks oli tegu elu esimese koondiseväraga.

Saksamaa fännid. (Carl Recine)
22:16

22:11

22:08
EURO 2016

Esimese ohtliku olukorra eest hoolitses Ukraina - Sevilla poolkaitsja Jevgeni Konopljanka lajatas palli 20 meetri pealt ristnurga suunas, aga Neuer tõrjub nurgalöögiiks.

EURO 2016

Ukraina pole kunagi võistlusmängus Saksamaad võitnud. Kas täna tuleb?

21:12

FC Levadia alistas Maarjamäe staadionil peetud kontrollkohtumises FC Infoneti tulemusega 2:0. Väravad lõid Evgenii Kobzar ja Rimo Hunt.

EURO 2016

Prantsusmaa võimud: Saksa ja Ukraina fännide kokkupõrkes sai viga 2 inimest.

EURO 2016

JA ESIMENE ON OLEMAS! Poola asub Arkadiusz Miliku väravast 51. minutil Põhja-Iirimaa vastu 1:0 juhtima!

EURO 2016

VÄRAV JÄLLE ÕHUS! Kapustka väänab kasti joonelt vasakuga, aga McGovern saab käed vahele. Järgennud nurgalöök tekitas Põhja-Iirimaa trahvikastis palju segadust, aga põhjaiirlaste jaoks lõpp hea, kõik hea.

19:37

Horvaatide edukas seeria jätkus EMi avamängudes:

19:36
EURO 2016

SUPERVÕIMALUS! Arkadiusz Milik mängis end trahvikastis osavalt löögile, kuid Põhja-Iirimaa kaitsja saab viiamsel hetkel varba vahele, mistõttu lendas pall üle värava.

Arkadiusz Milik (Jean-Paul Pelissier)

19:33
EURO 2016

Venelaste poolt jõkke visatud Inglise fänniga on kõik korras, ainult taskuraha on märg.

19:27
EURO 2016

Esimese 25 minuti statistika: pealelöögid 6-0 Poolale, pallivaldamine 67-23% #ühesuunalineliiklus

EURO 2016

Esimesed 10 minutit on kulgenud täielikult Poola taktikepi all, Põhja-Iirimaa on hädas palli võitmise ja seejärel valdamisega. Pooal värav paistab olevat aja küsimus.

EURO 2016

Kui Õhtuleht Lille’i staadioni meediakeskusesse jõudis, oli Jens Lehmann juba kohal. Saksamaa koondise endine väravavaht ja Mart Poomi meeskonnakaaslane Arsenali aegadest töötab EMil BBC raadio eksperdina.

EURO 2016

KÕIK! Horvaatia võtab Türgi vastu teenitud 1:0 võidu ja kirjutab tabelisse esimesed kolm punkti.

17:50
EURO 2016

Türklastel on jäänud neli minutit armuaega, aga mängupilt pole nende jaoks lubav.

17:43
EURO 2016

Vahetusest sekkunud 18aastane Emre Mor on esimene EMil debüteerinud türklane, kes sündinud pärast Türgi koondise EM-debüüti aastal 1996.

EURO 2016

FAKT: Madridi Reali mängijad on Modrici värava järel läbi aegade löönud EMil 26 väravat, mis on Müncheni Bayerni (28) järel teine näitaja.

17:10
EURO 2016

Srna tabab 52. minutil latti! Horvaatial on kasutada karistuslöök karistusala lähedalt, kaarest natukene kaugemal. Türgi väravavaht ei liigutanudki, aga tema õnneks läheb pall latti!

17:06
EURO 2016

Türgi teeb poolajal ühe vahetuse. Sisse tuleb kiire Volkan Sen, teist poolaega vaatab pingilt Oguzhan

17:04
EURO 2016

Poolaeg on algamas ning sarnaselt eilsele Inglismaa-Venemaa mängule käib kõva plahvatuse hääl staadioni lähistel.

17:03
EURO 2016

Teine poolaeg on kohe algamas, aga natukene esimese poolaja statstikat.

Pallivaldamine Horvaatiale 51-49
Kornereid Horvaatial neli, Türgil 2
Passide täpsus Horvaatial 76%, Türgil 82%

16:49
EURO 2016

Esimene poolaeg lõppeb Horvaatia 1:0 eduseisul! Väga võitluslikud ja huvitavad 45 minutit olid. Modric lahkub suurte ja valjude ovatsioonide kõlal väljakult!

16:46
EURO 2016

Kohtunik lisab avapoolajale kaks lisaminutit!

Horvaadid tähistavad väravat (BULENT KILIC)
16:44
EURO 2016

Türgi kaitsja lõi natukene õnnetult palli õhku ning Modric lajatab otse õhust 20 meetri pealt! Võib olla oleks saanud ka Türgi väravavaht natukene paremini hakkama saada, aga pall põrkas enne väravajoont maha ja läks Volkani käe alt väravavõrku!

16:41
EURO 2016

VÄRAV! Modric lööb tõelise pommi 20 meetrilt ning Türgi väravavaht on saamatu!

16:39
EURO 2016

Selline nägi välja Corluka pärast Tosunilt saadud obadust!

Vedrun Corluka (Christian Hartmann)
16:33
EURO 2016

Kohtumise esimese kollase kaardi saab türklane Cenk Tosun, kelle küünarnükk tabab Vedran Corlukat, kelle pea veritseb väga korralikult! Corluka naaseb väljakule peasidemega!

16:32
EURO 2016

29. minutil on Türgil suurepärane võimalus! Ozan saab teha täiesti vabalt viiekasti joone pealt pealöögi, kuid see maandub otse Horvaatia väravavahi sülle!

16:25
EURO 2016

Kuigi kohtumine on olnud väga võitluslik ning lust vaadata, pole kumbki meeskond väga ohtlikku olukorda suutnud tekitada. Pool esimesest poolajast on mängitud, seis 0:0.

Kumbki meeskond ei anna vastastele midagi lihtsat (MIGUEL MEDINA)
16:16
EURO 2016

Esimesed 15. minutit on olnud väga võitluslikud ning kumbki meeskond pole väga saanud vastase karistusalasse! Samas ei tasu võitluslikkuse üle ka väga imestada, sest vastamisi on ometi ju Türgi ja Horvaatia!

16:11
EURO 2016

Barcelona fännidel on oma nägemus praegu toimuvast kohtumisest!

16:02
EURO 2016

Teisel minutil on Türgi värava all ohtlik olukord, kui Srna karistusalas vabalt palli suunata. Türgi õnneks läheb see kõvasti mööda